על ספת הגרפולוג עם מיכל דורון

ma hadash head small

קרא עוד

על ספת הגרפולוג עם מיכל דורון

מיכל דורון – גרפולוגית מומחית מעל עשרים וחמש michal doronשנים.
חברה באגודה לגרפולוגיה מדעית, בעלת תואר ראשון בפילוסופיה ותואר שני במדעי ההתנהגות בסיומו חקרה את הקשר בין האינטליגנציה הרגשית לבין הגרפולוגיה. בעלת משרד לייעוץ ואבחון גרפולוגי, עוסקת במשאבי אנוש, הכוונה תעסוקתית, גרפולוגיה משפטית והשוואת כתבי יד וחתימות. מרצה בכנסים ובימי עיון של גופים עסקיים, מלמדת גרפולוגיה ומכינה לסטאג'. 

 

קרא עוד...

על ספת הגרפולוג עם מיכל דורון

ניצה בן-טל שוחטniza

ניצה בן-טל שוחט היא אמנית, אופנאית ומעצבת, הרוקמת על משטחים חלקים דמויות של אגדה. כשהיא מציירת על דפים גדולים ולבנים נוצרים עולמות צבעוניים, מסקרנים, אסתטיים, 

קרא עוד...

חיים ספטי

הפעם אני שמחה לארח על ספת הגרפולוג את sefticolorהמשורר חיים ספטי.

המשורר חיים ספטי, כותב בכתב-יד קטן מאוד, ממלא את הדף במלואו. האותיות קטנות, זעירות, חוטיות ומתפתלות על הדף.

קרא עוד...

איתמר יעוז קסט

דרך רצופת מכשוליםItamar yaoz

לרגל יום השואה הבינלאומי אני מציגה את כתב ידו של איתמר יעוז קסט, משורר וסופר מופלא, עורך ומייסד הוצ' 'עקד' וכתב העת 'פסיפס' וניצול שואה.
ניתוח כתב ידו לקוח מתוך ספרי "על ספת הגרפולוג 2" העומד לראות אור בחודשים הקרובים.

כתב ידו של איתמר יעוז קסט מזכיר תצלום של שתי דמויות: דמות צעירה ודמות זקנה. תצלום זה מוצג במבחן פסיכולוגי בשיטת הגשטאלט, ובו שתי דמויות שלובות זו בצד זו באותו דף נייר.

 

קרא עוד...

על תורת הגרפולוגיה

דף הנייר הוא שדה הפעולה של הכותב. michal graphologist
כל קו, רישום ואות מהווים עדות להתנהגותו, אישיותו ורגשותיו. האותיות מסמלות את הצעדים, הכותב צועד בשורה. כל פרט בוחר במסלול שונה. האחד בדרך ישרה עקבית ואילו האחר בדרכים פתלתלות. מהלך השורה יכול להיות ישר, נפתל או פורץ מעלה בהתלהבות ובשאפתנות.

קרא עוד...

אביחי קמחי

כתב ידו של אביחי קמחי נע בין פעלתנות ואופטימיות avichai kimchi
לבין שליטה עצמית והתמודדות עם זיכרונות כאובים. אפשר ללמוד על פעילותו, יכולתו הארגונית וגישתו לחיים של הכותב מהשנייה הראשונה שבה הוא מניח את העט על דף הנייר ומתחיל לארגן אותו. כשמתבוננים בדף שכתב קמחי נראה כי הוא מאורגן בצורה טובה למדי.

 

 

קרא עוד...

אשר רייך

אשר רייך כתב שני טקסטים לצורך האבחון. asher riech
טקסט ראשון מובנה, שבו חרז המשורר בספונטניות מיידית ושיחק עם צורות הלשון השונות במיומנות ובמהירות כאילו היו גולות. בטקסט השני התבקש לכתוב כתיבה ספונטנית. 

 

קרא עוד...