אינדקס יוצרים - נ - ע

אינדקס יוצרים - נ - ע (107)

prettyphoto

~נָאָדַזְ'דִי אדם

משורר

אָדָם נָאָדַזְ'דִי – משורר, מתרגם, מסאי ובלשן – נולד בעיר בודפשט בשנת 1947, ובמשך רוב שנות חייו עבד כפרופסור לבלשנות בחוג לאנגלית של אוניברסיטת עירו. הוא מומחה לבלשנות היסטורית באנגלית ובגרמנית ולפילולוגיה של היידיש. נאדז'די תירגם להונגרית כמה ממחזות שייקספיר ופירסם את ספרי השירה "העור וחלקי היממה" (1995), "הסדר שאני…

מידע נוסף

~נָאוָה לוּאִיז' מִיגֵל

משורר (1995-1957)

לוּאִיז' מִיגֵל נָאוָה נולד בפורטוגל ועבד בבריסל כמתרגם בקהילה האירופית עד שנרצח בביתו. קרן שהוקמה על שמו מעניקה פרסי יצירה למשוררים פורטוגלים צעירים. שיריו מופיעים ב"בני קוואפיס ונכדיו", אנתולוגיה לשירה הומוסקסואלית בתרגום רמי סערי (כרמל, 2015).

מידע נוסף

~נאור לאה

סופרת ומשוררת

לאה נאור היא סופרת, משוררת ומתרגמת. בוגרת בהצטיינות בחוג לתורת הספרות הכללית באוניברסיטת ת"א. כתבה כ-45 ספרים לילדים, בהם "זרעים של מסטיק" ו"מקהלה עליזה" (פרס זאב), ומאות משירי הילדים שלה הולחנו. כתבה תסריטים ושירים לתוכניות טלוויזיה לילדים, בהם "קרוסלה" (פרס רשות השידור) ותרגמה מאנגלית כ-50 ספרים. זכתה בעיטור אנדרסן לתרגומי…

מידע נוסף

~נאור מרדכי

סופר

ד"ר מרדכי נאור הוא סופר וחוקר תולדות ארץ ישראל. קיבל תואר דוקטור בהיסטוריה של עם ישראל מאוניברסיטת ת"א. היה איש תקשורת וכיהן כמפקד גל"צ. שימש מרצה בכיר באוניברסיטת ת"א וראש החוג ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בבית ברל. כתב 90 ספרים, בהם שבע ביוגרפיות, שני רומנים וחמישה ספרים לילדים ולנוער.…

מידע נוסף

~נאמן ינון

מלחין (1965-1936)

ינון נאמן היה רקדן, כוריאוגרף, משורר, מלחין, מעבד, מנצח, סופר, שחקן ובמאי, בן קיבוץ משמר השרון. בלחניו הושפע ממשוררי תור הזהב בספרד, מרומנסות בלאדינו וממוזיקה אוריינטלית-מזרחית. בין שיריו: "יפה נוף" ו"דבש" ("דבש ניגר כמי נהר"). נפטר בגיל 29 ממחלה קשה.

מידע נוסף

~נבון נחמה

משוררת

נחמה נבון היא יוצאת קיבוץ ובוגרת החוגים לחינוך ותיאטרון. פרסמה את ספר השירים "מבט בחמישה מהלכים" (הקיבוץ המאוחד, 2003) וקובץ הסיפורים "לפני שהנמר יתעורר" (הקיבוץ המאוחד, 2012). סיפוריה ושיריה פורסמו גם ב"קשת החדשה", "מטעם" "מאזניים" "גג" ו"עלי שיח".

מידע נוסף

~נבון עמוס

משורר

ד"ר עמוס נבון הוא חוקר בכיר בביולוגיה במינהל המחקר החקלאי (מכון וולקני). מלבד זאת הוא נגן חליל צד, מפסל בברזל וכותב שירה. ספר שיריו "לאן נעלמו הגחליליות" ראה אור בהוצאת עמדה ב-2014.

מידע נוסף

~נגיד חיים

משורר

ד"ר חיים נגיד הוא סופר, משורר, מחזאי, עורך, מרצה, מבקר ספרות ומבקר תיאטרון. היה בין מקימי איגוד כללי של סופרים בישראל ויו"ר האיגוד. פרסם כ-15 ספרי שירה ומחקר. זכה בפרס מתי כץ לשירה, פרס ראש הממשלה, פרס קרן דב סדן לחקר הספרות ופרס רמת גן לספרות על מפעל חיים.

מידע נוסף

~נגר דני

משורר

דני נגר פרסם שני ספרי שירה בהוצאת אבן חושן, "בשביל תנועת מותנייך" (2019) ו"וו חיבור" (2020). הוא בוגר סדנת השירה של יהודה עמיחי בשנות ה-70 בבית הסופר בירושלים. עד לאחרונה כיהן כמנכ"ל סוכנות הביטוח משקי טנא. כמו כן, הוא טבח מקצועי ועוסק בצילום וברישום.

מידע נוסף

~נגרי בני

מלחין

מלחין ומנצח תל-אביבי שהתבלט בסוף שנות השישים של המאה שעברה בהביאו את מוסיקת הנשמה האמריקאית אל הבמות בישראל. למד אצל גדולי המוסיקאים – חליל אצל אורי שוהם וקומפוזיציה אצל צבי קרן. הטביע את חותמו בשורה ארוכה של לחנים ועיבודים לזמרים/ות, להקות צבאיות, תיאטרון וקולנוע. לאחר כעשרים שנים של פעילות מוסיקלית פופולרית ענפה,…

מידע נוסף

~נגרי נעם

סופר

נעם נגרי הוא סופר ומרצה מחיפה. פרסם את קובץ הסיפורים הקצרים "מצופים" (2007) והרומן "רסיסים של אור שבור" (2012), ובימים אלה יצאה לאור נובלה חדשה שלו, "טקנומליה" (הוצאה עצמית). פרסם סיפורים קצרים בכתבי עת וכתב ביקורות מוזיקה במגזינים העוסקים בתרבות.

מידע נוסף

~נדל אלון

מוזיקאי

אלון נדל הוא נגן גיטרה בס, מלחין ומפיק מוזיקלי. למד מוזיקה בברקלי ובניו יורק. ניגן בין השאר עם גידי גוב, אריק אינשטיין ויהודית רביץ.

מידע נוסף

~נדלר מי-טל

משוררת

מי-טל נדלר היא משוררת, מוסיקאית, דוקטורנטית לספרות ותרבות ישראלית וחוקרת במכון הישראלי לדמוקרטיה. זוכת פרס שר התרבות למשוררים בתחילת דרכם ובין הזוכים בתחרות "שירה על הדרך". ספר שיריה "ניסויים בחשמל" ראה אור בהוצאת ידיעות ספרים (2014). כתב היד לספר זכה בפרס לייב-גולדברג.

מידע נוסף

~נווה טובה

משוררת

טובה נווה היא משוררת, עורכת ומתרגמת שירה מאנגלית לעברית (אמילי דיקינסון) ומיידיש לעברית (אברהם סוצקבר). כתבה שלושה ספרי שירה: "אצבעות ירח", "מעבר לקו הגמר", וספר דו-לשוני בעברית-יידיש, "מעבר לקו הגמר / אויף יענער זיַיַט ענד ליניע". מפרסמת במגזין האינטרנטי "יקום תרבות" שבו היא חברת ועד. מפיקה ומנחה ערבי ספרות ושירה…

מידע נוסף

~נועם רותם

עורך עיתון

רותם נועם הוא מנכ"ל המקומון "ערב ערב", שיוצא לאור בעיר אילת. בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב. במדור "שיר לשבת" שבמקומון מתארחים שירים נבחרים מהאתר של נילי דגן.

מידע נוסף

~נוריאל אופיר

משורר

אופיר נוריאל נוריאל נולד ב-1979 בחדרה. חניך בניצן אונים כפר-סבא מסגרת ללקויי למידה, הסתגלות ותפקוד. למד במכללת עלמא, ב"זוהר חי" ובהליקון-עמותה לקידום שירה.ספרו הראשון "גזר דין גוף - שירים", ראה אור בהליקון, 2010. ספרו "לתפוס את אלוהים" ראה אור בסדרת "חוט הכסף" לשירה חדשה מבית משיב הרוח 2019.

מידע נוסף

~נחמד עפרה

משוררת

עפרה נחמד היא כתבת, עורכת ומגישה יומנים ותוכניות ברשת ב' של קול ישראל. למדה לשון וספרות עברית באוניברסיטה העברית. ספר שיריה הראשון, "שיר השירים שלי - געגועים", ראה אור בהוצאת כרמל ב-2012.

מידע נוסף

~נחמני נדב

אנימטור

נדב נחמני הוא אמן אנימציה, אמן קומיקס ומאייר. בוגר בצלאל.

מידע נוסף

~ניב (נימקובסקי) עודד

משורר

ד"ר עודד ניב (נימקובסקי) פרסם עד כה שני ספרי שירה: "שירה היא לא רק מילים יפות" (הוצאה עצמית, 2008) ו"צא מהים, ילד, כבר מאוחר" (מטר, 2015). כתבותיו, שיריו, סיפוריו ואיוריו ראו אור בכתבי עת מודפסים ומקוונים. לקה במחלה נוירולוגית שמגבילה את התנועה והדיבור, והכתיבה משמשת לו כלי ביטוי ואמצעי תקשורת…

מידע נוסף

~ניזר אורה

משוררת

אורה ניזר היתה גננת ומורה, מאבחנת ומטפלת בילדים לקויי למידה, אוטיסטים ועוד. בוגרת בית הספר לשירה הליקון. השתתפה בפסטיבל הבינלאומי לשירה "שער". ספר שיריה "משחקים בחצר הפנימית" ראה אור בהוצאת הליקון ב-2010.

מידע נוסף

~נייגר פליישמן מרים

משוררת

ד"ר מרים נייגר פליישמן היא משוררת ומתרגמת, חוקרת ספרות ואמנית פלסטית. ספריה: מלים במרחב חזותי, כרמל ירושלים, 1992; דימויים משוכפלים, הקיבוץ המאוחד, 1999; חומר בשטח הפקר, הקיבוץ המאוחד, 2007. "שיר למרים", הקיבוץ המאוחד, 2018.ובאנגלית: Death of the King and Other Poems , Shoestring-Press, נוטינגהם, 2017 (תרגום: אנטוני רודולף). www.miriamneiger.com  

מידע נוסף

~ניני אחינועם

מלחינה

אחינועם ניני (כינויה הבינלאומי הוא Noa) התפרסמה בעולם ובמיוחד באירופה כאמנית פופ ומוזיקת עולם. עובדת ומופיעה עם הגיטריסט והמוזיקאי גיל דור. פעילה בתנועות לזכויות אדם ולמען השלום. שרה פעמיים בפני האפיפיור יוחנן פאולוס השני.

מידע נוסף

~ניסים עמית

משוררת

עמית נסים, למדה ועוסקת בפיתוח ארגוני. בוגרת כיתת השירה של הליקון. ספר שיריה הראשון "גובה פני הים" ראה אור בהוצאת 'פרדס', 2015.

מידע נוסף

~ניסימוב חוה

משוררת

חוה ניסימוב היא סופרת ומשוררת. היא ניצולת שואה ופעילה בנושא זיכרון השואה: כותבת שירים וזיכרונות, מרצה ומנחה סדנאות ביבליותרפיה לילדי שואה. ב-2007 פרסמה את הספר "ילדה משם" שבו שחזרה את חייה, וב-2009 יצא לאור ספר שיריה "רעבת רחם".

מידע נוסף

~ניסינוביץ' יורם

משורר

יורם ניסינוביץ' למד במוסד בית מורשה ולימודי תסריטאות בבי"ס מעלה. היה שותף להקמת "משיב הרוח", כתב עת לשירה יהודית-ישראלית, ומשמש אחד מעורכיו. ספר שיריו "השולחן הנמוך של הישועה" נבחר למפעל קסת לספרות ביכורים (חממה ספרותית) וזכה בפרס בפסטיבל "שער".

מידע נוסף

~ניצן טל

משוררת

טל ניצן פרסמה חמישה ספרי שירה וערכה שלוש אנתולוגיות לשירה. עורכת את סדרת "לטינו" בהוצאת הקיבוץ המאוחד, את סדרת "מקומי" בהוצאת כרמל ואת כתב העת "אורות". תרגמה עשרות יצירות מספרדית ומאנגלית וזכתה בפרסים רבים, בהם מדליה מנשיא צ'ילה על תרגום שירת נרודה, פרס ברנשטיין ופרס טשרניחובסקי.

~ניר אלחנן נריה

משורר

אלחנן נריה ניר הוא רב בישיבת ההסדר שיח יצחק, עורך מוסף שבת ב"מקור ראשון" ו"ערב שבת" ב"מעריב". חתן פרס ראש הממשלה ליצירה. ספר שיריו הראשון, "תחינה על האינטימיות", זיכה אותו בפרס ורטהיים ובפרס ר"ג. נשוי לאמנית שרה ניר, בתם של אמונה והרב בני אלון.

מידע נוסף

~ניר אמיר

צייר

אמיר ניר הוא צייר ואמן. עומד בראש האקדמיה לציור פיגורטיבי. הציג בגלריות ובתערוכות בארץ ובחו"ל. קיבל פרס הצטיינות מהאקדמיה לציור של ניו יורק, מלגת לימודים באקדמיה לאמנות בשטוטגרט שבגרמניה ומלגת לימודים מקרן שרת.

מידע נוסף

~ניר צביקה

סופר

צביקה ניר הוא סופר, משורר, עורך דין ואיש ציבור. יו"ר אגודת הסופרים העברים. בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני בתורת הספרות הכללית מאוניברסיטת ת"א. כיהן 30 שנה כחבר מועצת עיריית רמת גן והיה יו"ר בית האבות העירוני, יו"ר החברה הכלכלית לפיתוח העיר ויו"ר מינהל התרבות. כמו כן כיהן כמנכ"ל חברה…

מידע נוסף

~ניר קסטל דרור

עורך

דרור ניר קסטל הוא עורך לשון ומתחיל את לימודי התואר השלישי בלשון עברית. ערך את הקובץ "סיפורים עם חוש הומור" ובעל האתר "ילדי הקומדיה". פרסם את "שירי דרור" בהוצאת כתב.

מידע נוסף

~נסים קובי

משורר

קובי נסים עוסק בכתיבת שירה ופרוזה ורכש השכלה בתחומי התיאטרון, הספרות, הכלכלה והמשפטים. פרסם עד כה שלושה ספרי שירה: "אסיר אדמה" (י' גולן, 1991), "מה אני זוכר מן החומר" (הקיבוץ המאוחד/כתר, 1999) ו"נשמת היחד" (קשב לשירה, 2016).

מידע נוסף

~נסין עזיז

משורר

עָזִיז נֵסִין, שם העט שאימץ לעצמו מֶחְמֵט נוּסְרֵט, היה אחד הסופרים והמשוררים הטורקים הפוריים ביותר במאה העשרים. הוא נולד בשנת 1915 בהֶיְבֵּלִיאָדָה, אחד האיים שבים מרמרה, למשפחה שמוצאה בטטרים של חצי האי קרים, ומת בעיר צֶ'שְׁמֶה שבקרבת איזמיר בשנת 1995. בדומה לאורחן פאמוק, לישאר כמאל, לאורחן כמאל, לנזים חיכמת ולאורחן…

מידע נוסף

מידע נוסף

~נפרסטק רחל

משוררת

רחל נפרסטק היא אשת חינוך, סופרת ומשוררת. בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד וקרימינולוגיה ותואר שני בלשון עברית. מלמדת עברית באוניברסיטת בר-אילן ומכשירה מורים לעברית. ניהלה את אתר "ביכורים" והנחתה סדנאות כתיבה. כמו כן ניהלה בית ספר לילדים עם פיגור שכלי עמוק. פרסמה שני ספרי שירה וקובץ סיפורים.

מידע נוסף

~נפשי יחזקאל

משורר

יחזקאל נפשי פרסם עד כה שני ספרי שירה ("עכשיו פתיחה" ו"הערך הקיים מיילל בחשכה") ואת הטרילוגיה "פני עצמי". כותב ועורך את פינת "השיר היומי" בעיתון "מעריב" ועורך סדרת השירה ב"נורמן בר". משיריו וממאמריו הולחנו ותורגמו לשפות שונות. בימים אלו רואה אור החלק החותם את הטרילוגיה "פני עצמי": "שביל של אור…

מידע נוסף

~נצר אפי

מלחין

אפי נצר הוא מלחין ואחד מאבות השירה בציבור בארץ. זכה בפרס נוצת הזהב של אקו"ם על הפצת הזמר העברי, בפרס על מפעל חיים מטעם א.מ.י (אגודת אמני ישראל) ועיריית חיפה על 50 שנות הלחנה ויצירה, וכן אות הוקרה על מפעל חיים מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

מידע נוסף

~נצר רות

משוררת

רות נצר היא פסיכולוגית קלינית בכירה ומרצה לפסיכותרפיה. פרסמה 17 ספרי שירה ועיון. ציוריה וצילומיה הוצגו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות. זכתה בין השאר בפרס אקו"ם בעילום שם, בפרס טשרניחובסקי, פרס ויצ"ו לאישה היוצרת, מענק קרן מעו"ס, מענק קרן תל אביב וכן פרס אס"י לשירה.

~נקארה סאלווה

שחקנית

סאלווה נקארה חדאד היא שחקנית תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה ערבייה-ישראלית. תפקידה בסרט "גשר צר מאוד" בבימוי נסים דיין זיכה אותה בתואר שחקנית השנה ב-1985. כמו כן זכתה בפרס מפעל הפיס ע"ש לנדאו.

מידע נוסף

~נרדי נחום

מלחין (1977-1901)

נחום נרדי היה מלחין, מעבד מוזיקלי ופסנתרן. שילב בלחניו יסודות מזרחיים, חלק גדול מהם למילותיו של ביאליק. בין לחניו המפורסמים: "בין נהר פרת", "שיר העבודה והמלאכה" ו"עלי גבעה".

מידע נוסף

~נשר איריס

צלמת

איריס נשר היא צלמת בינלאומית. נולדה במילאנו שבאיטליה ולמדה בניו יורק (ב-School of Visual Arts) ובלוס אנג'לס. מרבית מצולמיה הם אנשי רוח. הציגה תערוכות במוזיאונים ובגלריות בארץ ובעולם.

מידע נוסף

~נתנזון מלכה

משוררת (1946-2015)

מלכה נתנזון נולדה בגרמניה להורים ניצולי שואה. למדה ספרות ועיתונאות ופרסמה כתבות, ביקורות ושירים בעיתונים ובכתבי עת. שירים רבים פרי עטה תורגמו לערבית, יידיש, אנגלית ועוד. על ספרה "אוכמניות בגשם" (ספרי עיתון 77, 1995) זכתה ב"פרס האישה היוצרת בספרות".

מידע נוסף

~סְטְרָטִיס פַּסְכָלִיס

משורר

סְטְרָטִיס פַּסְכָלִיס נולד בבירת יוון בשנת 1958 למשפחה שמוצאה באי מִיטִילִינִי. הוא למד מדע המדינה באוניברסיטת אתונה ועסק בעיקר בתרגום מצרפתית ובכתיבה ספרותית ועיתונאית. פרסם, בין השאר, את ספרי השירה "חפירה" (1984), "עצי דובדבן בחשכה" (1991), "פרחי מים" (1994) ו"מיכאל" (1996).

מידע נוסף

~סְיוֹרִיקִיס כְרִיסְטוֹס

משורר

המשורר והמתרגם כְרִיסְטוֹס סְיוֹרִיקִיס נולד בשנת 1989 בפַּטְרָס ומתגורר באתונה. למד ספרות וחינוך ועוסק בהוראת שפה וספרות ספרדית ובתרגום שירה מספרדית ליוונית. פרסם משיריו בכתבי עת ספרותיים וארבעה משיריו בתרגום לעברית חותמים את "בני קוואפיס ונכדיו", אסופה לשירה של כותבים הומוסקסואלים מאירופה שראתה אור בהוצאת כרמל בסוף שנת 2015.

מידע נוסף

~סִיגוּרוּ אַנְגֵלִיקִי

משוררת

אַנְגֵלִיקִי סִיגוּרוּ, משוררת יווניה, נולדה באתונה בשנת 1973 ולמדה פילולוגיה צרפתית, משחק ומחול. היא חיה באי סִירוֹס, מלמדת מחול ומשחק ועוסקת בתרגום ספרות מצרפתית ומערבית ליוונית.

מידע נוסף

~סֵזָרִינִי דֶה וַשְׁקוּנְסֵלוּשׁ מַרְיוּ

משורר (2006-1923)

מַרְיוּ סֵזָרִינִי דֶה וַשְׁקוּנְסֵלוּשׁ הוא משורר, צייר והמייצג המובהק ביותר של הסוריאליזם הפורטוגלי. נרדף על ידי משטרת פורטוגל בגלל היותו הומוסקסואל ושהה כגולה בצרפת ובאנגליה. ב-2005 זכה בפרס על מכלול יצירתו ובאות אביר במסדר החירות של פורטוגל. אחדים משיריו כלולים באנתולוגיה "בני קוואפיס ונכדיו" בתרגום רמי סערי (כרמל, 2015).

מידע נוסף

~סַחְטוּרִיס מִילְטוֹס

משורר

מִילְטוֹס סַחְטוּרִיס נולד באתונה בשנת 1919 ומת בה בעיר בשנת 2005. כאחד מחשובי המשוררים בארצו במחצית השנייה של המאה העשרים זכה על תרומתו לספרות יוון, בין השאר, בשלושה פרסים ממלכתיים יוקרתיים. סַחְטוּרִיס פירסם חמישה-עשר ספרי שירה, עם ספריו נמנים "השכוחה" (1945), "כשאני מדבר אליכם" (1956), "האותות" (1962), "הכלי" (1971), "צלילה"…

מידע נוסף

~סגל אליעז

משורר

אליעז סגל הוא בעל תואר ראשון בפילוסופיה ודוקטורט בפסיכולוגיה קוגניטיבית מהאוניברסיטה העברית. חלה בפרקינסון בגיל 39, ובגיל 46 הוציא את הספר "שירים ראשוניים" (גוונים, 2009). שיריו מתפרסמים גם בבמות אינטרנטיות, ב"מאגמה" וב"מאזניים".

מידע נוסף

~סגל מישה

מלחין

מישה סגל כותב מוזיקה לסרטים ומשמש כמפיק מוזיקלי. יצירתו כתובה בסגנון קלאסי וג'ז. עבד בניו יורק ועבר ללוס אנג'לס, שבה הלחין לסרטים ולטלוויזיה וזכה בפרס "אמי".

מידע נוסף

~סגל עמיר עקיבא

משורר

עמיר עקיבא סגל הוא משורר, מבקר ספרות ופעיל חברתי. בעל תואר מוסמך בייעוץ ופיתוח ארגוני. זכה בפרס למשוררים צעירים ע"ש רפי פרבמן על הספר "בשובי מן המילואים" ובפרס הרי הרשון. הנחה ערבי "שיר כאב" לשירי מחאה, מנהל את עמותת "עובדים" ומשמש מבקר ספרות ברשת א'.

מידע נוסף

~סדן חיה

משוררת

חיה סדן היא משוררת ומורה בבית שמש. ספרה "אכלתי פרחים", שראה אור בהוצאת ספרי עיתון 77 בשנת 2015, זכה בפרס משרד התרבות לספר ביכורים.

מידע נוסף

~סוּזַנָּה אלכס

משורר

אָלֶכְּס סוּזַנָּה – משורר, סופר, מתרגם, מסאי, מבקר ספרות ואומנות, אוצר תערוכות ופעיל תרבות – נולד בברצלונה ב-1957. שנים רבות עבד בהוראה ובמו"לות, כיום נמנה עם חשובי המשוררים בקטלאנית. "אצבעות מוכתמות", אסופה מקיפה מכתיבתו במשך כארבעים שנה, תראה אור בתרגום רמי סערי ובהוצאת כרמל בתחילת הקיץ 2019.

מידע נוסף

~סולטן ברק חנה

משוררת

ספר שיריה הראשון, "בלילה בוראת אותך שוב", יצא בהוצאת עיתון 77 בשנת 2019. שיריה נודדים בין טוניסיה מולדתה לישראל, בין שירי אום כולתום לשנסונים ובין ילדותה בעיירת הפיתוח קריית גת לימים הנוכחיים, המפוכחים.

מידע נוסף

~סומק רוני

משורר

רוני סומק הוא משורר, סופר ואמן. פרסם עד כה 11 ספרי שירה ושני ספרי ילדים. שיריו תורגמו ופורסמו ברחבי העולם. על שירתו זכה בין השאר בפרס ראש הממשלה, פרס יהודה עמיחי ופרס בפסטיבל השירה במאסטריכט שבהולנד. כמו כן הוענק לו צלב אבירי השירות המופתי של פולין ועיטור אביר של ממשלת…

~סומרי אני

משוררת

המשוררת, הסופרת והמתרגמת הפינית אני סומרי נולדה בהלסינקי בשנת 1965. סומרי שלמדה בלשנות ותקשורת באוניברסיטה של עיר הולדתה, פירסמה לפי שעה תשעה ספרי שירה, רומאן וארבעה קבצים של סיפורים קצרים ופרוזה לירית. כמו כן תירגמה לפינית ממחזותיו של בקט וסאגות איסלנדיות.

מידע נוסף

~סונדק טל

מוזיקאי וזמר

טל סונדק הוא זמר ומלחין, שהופיע במועדון התיאטרון פאנץ' ליין ובפסטיבלים יהודיים. ייצג את ישראל באירוויזיון 2001 והגיע למקום ה-16. אלבומו "בכל זאת איני נפרד" מבוסס על שיריו של גאבור ארדש, נער יהודי שנרצח בשואה.

מידע נוסף

~סופר טובי

משורר

טובי סופר הוא משורר וסופר, בוגר החוג לספרות עברית באוניברסיטת ת"א. הוא זוכה פרס אח"י לשירה לשנת 2020 מטעם האגודה לעידוד המחקר, הספרות והאמנות. ספר שיריו "להיות עץ" ( הוצאת אל"ף, 1980) יצא לאור בהיותו חייל בסיוע המשוררת דליה רביקוביץ. אחרי 27 שנות שתיקה חזר לכתוב ולפרסם שירים. ספרי שירה…

~סופר רז

משורר

רז סופר. משורר, אמן, מטפל באמנות ומנחה סדנאות כתיבה ויצירה. שיריו פורסמו בכתבי עת ובעיתון "הארץ".ספר שירי ביכורים שלו "הצליל העדין של הנפילה" ראה אור בהוצאת עיתון 77, 2017.

מידע נוסף

~סופר רינה

סופרת

רינה סופר נולדה בביירות שבלבנון ב־1926, עבדה כמיילדת ולאחר שעלתה ארצה עם בעלה ושני ילדיה ניהלה את הספרייה הציבורית באור יהודה. על הישגיה המקצועיים זכתה בפרס משרד החינוך והתרבות ובפרס אמנות לעם. סופר, העוסקת גם בקולאז' ובקריאה אמנותית, החלה לכתוב שירה ב־2009, לאחר פטירת בעלה. הספר "הקיסרית העירומה" התפרסם במלאות…

מידע נוסף

~סחרוף ברי

מלחין

ברי סחרוף הוא זמר, מוזיקאי רוק, גיטריסט ומפיק מוזיקלי. חברו של רמי פורטיס בצמד "פורטיסחרוף" וממקימיה של להקת "מינימל קומפקט". משלב ביצירותיו מוזיקה אלקטרונית והשפעות מזרחיות.

מידע נוסף

~סטארקמן שולמית יסני

משוררת

שולמית יסני סטארקמן היא משוררת. ספר שיריה הראשון, "אשה צפור, אשה דג", ראה אור בהוצאת גוונים ב-2013.

מידע נוסף

~סיון אריה

משורר (1924-2015)

אריה סיון היה מורה, משורר, סופר ומתרגם. נולד בשם אריה בומשטיין. פרסם ספרי שירה, תרגומים וספר המתח "אדוניס". כולם יצאו לאור בשם העט אריה סיון, שהפך לשמו בתעודת הזהות. זכה בפרס ברנר (1989), בפרס ביאליק (1998) ובפרס ישראל לשירה עברית (2010).

מידע נוסף

~סילברמן אורנה

משוררת

אורנה סילברמן בעלת תואר שני בחינוך מוזיאלי. לימדה תולדות האמנות ואצרה תערוכות, רבות מהן משלבות אמנות וספרות. שיריה פורסמו בכתבי עת ובספריה "שוברת קרח" (כרמל, 2003) ו"שברים לא פשוטים" (פרדס, סדרת "כתוב" בעריכת אמיר אור, 2015).

מידע נוסף

~סימון ליאת

משוררת

ליאת סימון היא עיתונאית ואשת תוכן בתחומי התרבות. למדה ספרות אנגלית, פילוסופיה וקולנוע. סרטיה הוקרנו בסינמטקים ובפסטיבלים. שיריה פורסמו ב"הארץ" וב"ידיעות אחרונות", בכתבי העת "גג" ו"צריף" ובאכסניות מקוונות כמו "פועמה" ו"ליריקה".

מידע נוסף

~סינגולדה אבי

מוזיקאי

אבי סינגולדה הוא אחד הגיטריסטים המוערכים בישראל. ניגן עם הזמרים הבולטים בתעשייה, ביניהם אריק אינשטיין, שלום חנוך, שלמה ארצי, ריטה ועידן רייכל.

מידע נוסף

~סלבסט יורם

משורר

יורם סלבסט פרסם ספרי שירה וכמה ספרי ילדים. ב-2013 זכה בפרס עידוד היצירה מטעם אקו"ם.

מידע נוסף

~סלוצקר טל

צייר

טל סלוצקר נולד ברעננה. אובחן כילד פלא. tבגיל 14–15 החל ללמוד בבית ספר לאמנות באיטליה ובבית ספר מיוחד לציור ולרישום בירושלים. לאחר מכן עבר לתל אביב. מציג תערוכות יחיד מגיל 14. הציג בין היתר במוזיאון תל אביב.

מידע נוסף

~סלור נתן

מלחין

נתן סלור מופיע כזמר, נגן, מלחין ושחקן בערבי ספרות, בתיאטרון ובפסטיבלים. הלחין מוסיקה לתיאטרון והוציא שני אלבומים. הוא בוגר בי"ס רימון למוסיקה ובי"ס בית צבי לאמנויות הבמה. בנה של המשוררת תרצה אתר ונכדם של המשורר נתן אלתרמן והשחקנית רחל מרכוס.

~סליקטר גלית

משוררת

גלית סליקטר היא משוררת, מנחת סדנאות כתיבה ומחברת הרומן הגרפי "משק 54" שאייר אחיה גלעד סליקטר (האוזן השלישית, 2009). ספר ביכוריה "בעוד אלף ימים" ראה אור בהוצאת הליקון ב-2013.

מידע נוסף

~סמבורסקי דניאל

מלחין (1977-1909)

דניאל סמבורסקי היה מלחין ומורה למוזיקה בתקופת היישוב ולאחר קום המדינה. בין שיריו הנודעים: "זמר הפלוגות", "שיר העמק" ("באה מנוחה ליגע") ו"שיר בוקר" ("בהרים כבר השמש מלהטת").

מידע נוסף

~סממה אליה

מלחינה

אליה סממה היא זמרת, מלחינה ומורה לפיתוח קול, בוגרת בית הספר למוסיקה רימון וקונסרבטוריון שטריקר בתל אביב. הוציאה אלבום של שירי משוררים.

מידע נוסף

~סנדיק שי

מו"ל

שי סנדיק הוא מו"ל הוצאת תמיר-סנדיק ספרים, מתרגם לעברית מאנגלית ומצרפתית ועורך ראשי בהוצאה. עוסק גם בהוראת אנגלית בישיבות תיכוניות.

מידע נוסף

~סנונית מיכל

משוררת

מיכל סנונית היא משוררת, סופרת לילדים ועיתונאית. פרסמה כ-35 ספרים, רובם לילדים. ב-1985 כתבה את הספר "ציפור הנפש" שהפך לרב-מכר בינלאומי וזכה במקום הראשון בתחרות בינלאומית לספרי ילדים בז'נווה. מיכל סנונית זכתה בין השאר בפרס ראש הממשלה, בפרס קרן ת"א ובפרס ע"ש פרופ' רנה לי.

מידע נוסף

~סער דבי

משוררת

דבי סער מפרסמת משיריה בכתבי עת כדוגמת "מאזנים", "הליקון", "עתון 77" ו"שבו" ובמדורי הספרות בעיתונים. ספרה "תופרת מילים" (כרמל, 2006) זכה במענק מקרן יהושע רבינוביץ ומקרן עמו"ס – לשכת הנשיא. היא כלת פרס ראש הממשלה לסופרים ומשוררים עברים.

מידע נוסף

~סערי רמי

משורר ומתרגם

רמי סערי הוא משורר, מתרגם ועורך. בעל תואר דוקטור בבלשנות. פרסם עד כה אחד עשר ספרי שירה. תרגם לעברית ספרים מאלבנית, אסטונית, הונגרית, יוונית, פורטוגלית, ספרדית, פינית וקטלאנית. זכה בפרסים רבים, ובהם פרס ראש הממשלה, פרס טשרניחובסקי ופרס אסרף מטעם האקדמיה ללשון עברית.

מידע נוסף

~ספטי חיים

משורר

חיים ספטי הוא בוגר החוג לכלכלה באוניברסיטת תל אביב ועובד כבנקאי. כתב מאות שירים, עשרות סיפורים ועשרות מסות ומאמרים, שהתפרסמו בכתבי עט כמו "עיתון 77", "מאזנים" ו"הליקון". פרסם שלושה ספרי שירה.

~ספיבק תמי

שחקנית

תמי ספיבק, בוגרת בית צבי, שיחקה לאורך השנים על במת התיאטרון הרפרטוארי וגם בתיאטרון העצמאי והפרינג'. ב-2012 זכתה בפרס מפעל חיים במסגרת פרסי הפרינג' "קיפוד הזהב".

מידע נוסף

~סקרה חנה

משוררת

חנה סקרה היא בעלת תואר שני בחינוך מאוניברסיטת חיפה ודוקטורט בספרות עברית מהאוניברסיטה העברית. לימדה ספרות בבית ספר תיכון ובאוניברסיטה הפתוחה. פרסמה חומרי למידה וכן מאמרים בכתבי עת ספרותיים. כותבת בתחומי ספרות, קולנוע ואמנויות. ספר שיריה "נמס ברוח" ראה אור בהוצאת עיתון 77, 2018.

מידע נוסף

~סרי גדי

מוזיקאי

גדי סרי הוא נגן כלי הקשה מהידועים בארץ. ניגן בין השאר עם שלמה ארצי, שלום חנוך, מתי כספי, יהורם גאון ואחינועם ניני.

מידע נוסף

~סרלואי בכל

משוררת

בַּכֹּל סֶרְלוּאִי היא משוררת ומורה לספרות. כותבת ביקורות ספרות והשתתפה בעריכת גיליון "נשים" של "משיב הרוח". שיריה התפרסמו ב"הארץ", ב"מקור ראשון", ב"משיב הרוח" וב"שבו". ספר שיריה "בית בחיק הלילה" (הוצאת אבן חושן, 2013) זכה בפרס לשירת ביכורים ע"ש יהורם (פיצ'י) בן מאיר.

מידע נוסף

~סתיו שירה

משוררת

ד"ר שירה סתיו היא משוררת, מבקרת ספרות ומרצה לספרות באוניברסיטת בן-גוריון. עבודת הדוקטור שלה עובדה לספר, "אבא אני כובשת: אבות ובנות בשירה העברית החדשה" (דביר ומכון הקשרים, 2014). ספרה "לשון אטית" (דביר, 2012) זכה בפרס ברנשטיין לשירה. כמו כן זכתה בפרס "טבע" לשירה בפסטיבל המשוררים במטולה ובפרס ברנשטיין בתחום ביקורת…

מידע נוסף

~עבר הדני עמוס

מוזיקאי

עמוס עבר הדני הוא גיטריסט ומלחין, שניגן עם שורה ארוכה של זמרים ומוסיקאים. בעל תואר ראשון במוסיקה מאוניברסיטת ברקלי בבוסטון.

מידע נוסף

~עברון לי

משוררת

לי עברון היא סופרת, משוררת ומתרגמת. פרסמה שלושה ספרי שירה, "עד תפארת חיזורנו" (גוונים, 1999), "יבשות נעות" (פרדס, 2012) ו"דבר בלתי נראה" (פרדס, 2015), קובץ סיפורים קצרים "התעוררות" (גוונים, 1999) וספרי ילדים. תרגמה מצרפתית לעברית את ספריו של דויד פואנקינוס. תרגומה ל"מנספילד פארק" מאת ג'יין אוסטן יראה אור בהוצאת תמיר-סנדיק.

מידע נוסף

~עדס סהר

משוררת

סהר עדס משלבת בין כתיבת שירה, צילום ופרפורמנס. למדה במסלול השירה של הליקון. שיריה התפרסמו עד כה בכתבי עת והוצגו בתערוכות לצד עבודות צילום שלה. היא יועצת חינוכית-ארגונית במקצועה, מרצה ומנחת סדנאות.

מידע נוסף

  • כותרת משנה משוררת
  • קישורים באתר

     

~עוז דניאל

משורר

דניאל עוז הוא משורר, מבקר שירה, מלחין ובעל תואר בפילוסופיה בהצטיינות מאוניברסיטת בן גוריון. הקליט שני אלבומים עם הלהקה הכלית "המפתחות לצוללת". ספר שיריו "חיי החול" יצא בהוצאת כתר ב-2010, והפואמה "שיירי אהבה" יצאה בהוצאת אבן חושן ב-2013. בנו של עמוס עוז.

מידע נוסף

~עוזר יוסף

משורר

יוסף עוזר למד בישיבת אור שמח ובעל תואר בספרות וחינוך מאוניברסיטת חיפה. כיום הוא מנהל חינוכי ומחנך בתלמוד תורה בירושלים. עמד מאחורי הקמת כתב העת "דימוי". פרסם עד כה ארבעה ספרים וזכה בפרס קרן רון אדלר, פרס ליס מלר לשירה מאוניברסיטת חיפה ובפרס ראש הממשלה.

מידע נוסף

~עומר יעל

משוררת

יעל עומר היא מורה ומחנכת, מנחת סדנאות כתיבה לנוער ולמבוגרים ומלמדת במכינה קדם צבאית. בוגרת תואר שני בכתיבה יוצרת מאוניברסיטת חיפה. ספר שיריה הראשון, "כאילו אפשר להחליף געגוע", ראה אור בהוצאת "גוונים" (2014), וספר שיריה השני, "טיוטה לאימון עצמי", ראה אור בהוצאת "ספרי עיתון 77" (2018).

מידע נוסף

~עופר אורן עופרה

משוררת ומתרגמת

עופרה עופר אורן, כלת פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים, משוררת ומתרגמת. הוציאה לאור תשעה ספרי פרוזה וספר שירה אחד, שזיכה אותה בפרס שרת התרבות. שיריה הופיעו ב"הו!", ב"מאזניים", ובמוספים ספרות בעיתונים. תרגמה את ספר השירים של כריסטינה רוזטי, שירי לי שיר ואת סונטות מהפורטוגזית של אליזבת בארט בראונינג. כותבת את…

מידע נוסף

~עופר ענת

משוררת

ענת עופר משלבת בין עיסוקה כפסיכותרפיסטית ומטפלת באמנות לבין כתיבה ואמנות פלסטית. ספר שיריה הראשון, "קדימה ממני", ראה אור בהוצאת גוונים ב-2014.

מידע נוסף

~עזרא יואב

משורר

יואב עזרא פרסם עד כה שלושה ספרי שירה: "טבעות עשן" (1979), "הנגן של עולם המתים" (2009) ו"יואב עזרא" (2015).

מידע נוסף

~עילם אורן

משורר

אורן עילם הוא דוקטור לפסיכולוגיה מחקרית. הוציא את אלבום המוסיקה Mind's Passions ופרסם ספר שירים דיגיטלי, "שירים, איש". מייסד ומנהל האתר "שירה חברתית".

מידע נוסף

~עין הבר ניצן

מוזיקאי

ניצן עין הבר הוא נגן סקסופון וכלי נשיפה, מעבד ומלחין. חבר בהרכב הג'ז "מינואט". ניגן עם שלמה ארצי, עם התזמורת הסימפונית הישראלית, התזמורת הקאמרית אשדוד וקאמרטה, וכמו כן בהפקות, הקלטות והופעות חיות רבות.

מידע נוסף

~עלון צדוק

משורר

צדוק עלון הוא משורר וסופר. פרסם 11 ספרי שירה, פרוזה והגות. מבחר משיריו תורגמו לרומנית ויצאו לאור ברומניה במהדורה-דו לשונית. שירים, סיפורים קצרים ורשימות ביקורת שלו מתפרסמים מעת לעת בעיתונות הכתובה ובכתבי-עת מודפסים ומקוונים. עלון הוא דוקטור לפילוסופיה מטעם האוניברסיטה העברית; עבודת הדוקטורט שלו דנה בהגותו של שפינוזה.

מידע נוסף

~עמיחי יהודה

משורר (2000-1924)

יהודה עמיחי היה משורר, חתן פרס ישראל לשירה (1982). נחשב לפורץ דרך בשירה העברית החדשה. עמיחי הוא המשורר הישראלי המתורגם ביותר והידוע ביותר בעולם. הוא גם מהמשוררים המולחנים ביותר בארץ, וכ-160 משיריו הולחנו.

מידע נוסף

~עמיר אלי

סופר

אלי עמיר הוא סופר יליד עירק. כיהן בתפקידים בכירים במשרד הקליטה ובסוכנות היהודית. ספרו הראשון, "תרנגול כפרות", נדפס במאות אלפי עותקים. הספר זכה בפרס יובל החמישים לעליית הנוער ובפרס לספרות יהודית במקסיקו. ב-2013 הופק הסרט "מפריח היונים" על פי ספרו של עמיר.

מידע נוסף

~עמית דרור

משורר

דרור עמית הוא תושב עמק בית שאן ומורה לגיאוגרפיה של ארץ ישראל. ספרו הראשון הוא "שירים מהפרדס" (הוצאת פרדס, 2013).

מידע נוסף

~עמית פנינה

משוררת

פנינה עמית למדה ספרות, פילוסופיה, פסיכולוגיה ועריכה. עסקה בהוראה, לימדה באוניברסיטאות בארה"ב ועבדה במשרד מבקר המדינה. פרסמה עד כה שמונה ספרים. ספר שיריה "סוכנת חשאית" זכה בפרס טשרניחובסקי ובפרס ורטהיים לשירה.

מידע נוסף

~ענבר נוית

משוררת

נוית ענבר, ילידת 1980, בעלת תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני, מנחת קבוצות מנהיגות נשים וסדנאות לפיתוח אישי ומורת דרך, המתמחה בהדרכת סיורי תל אביב- יפו.שני ספרי שיריה: "פרות צאו מה..מו", "והסדק היה לי לבית".

מידע נוסף

~עסיס אורלי

משוררת

אורלי עסיס בעלת תואר ראשון בקולנוע (תסריטאות) מאוניברסיטת תל אביב ולומדת לתואר שני בספרות. זכתה במקום השני בתחרות הסיפורים הקצרים של "הארץ". עורכת חדשות ב"מעריב".

מידע נוסף

~עסיס עדי

משורר

עדי עסיס הוא בעל תואר בפילוסופיה ובוגר ביה"ס לשירה של הליקון. פרסם שני ספרי שירה בהוצאת הליקון, "הנשק החם" (2009) ו"ילד" (2013), שאף זיכה אותו בפרס אקו"ם ליצירה בעילום-שם. זכה גם בתחרויות הטור הסאטירי והסיפור הקצר של "הארץ". עובד כאיש מחשבים בבנק. נשוי למשוררת ענת לוין.

מידע נוסף

~עפרוני רותי

צלמת

רותי עפרוני היא עורכת תוכן לטלוויזיה, מפתחת פורמטים וכותבת לפייסבוק. היא גם צלמת ומלמדת צילום בתיכון.

מידע נוסף

עמוד 1 מתוך 2