פורום יוצרים - ספוטלייט

נועה לקס מארחתNOA LAX

המדור "ספוטלייט" מאיר בכל פעם יצירה או יוצר בתחומים מגוונים, כגון ציור, פיסול, וידאו-ארט, ספרות שירה תיאטרון וקולנוע.
באמצעות כמה שאלות קצרות (אך קולעות) ננסה להבין יותר את היצירה או היוצר העומדים לפנינו, לשמוע על תהליך היצירה, והכי חשוב: לקבל השראה.

קרא עוד

 

ספוטלייט - זיו דורקם

זיו דורקם, סופר. "משא האשמה" הוא ספרו השני dorkam1בהוצאת הקיבוץ המאוחד. קדם לו הספר "דודי מפחד מהרוח", שראה אור בשנת 2010. כתיבתו עזת מבע וביטוי. בכישרון מרשים הוא משכיל לעצב דמויות מורכבות, הנחשפות בתנועות הפתלתלות של תודעתן, ובה בעת להציבן בתוך מרחבי הזירה הישראלית המתעתעת והמדממת.

קרא עוד...

ספוטלייט – אברהם אילת

אברהם אילת הוא אמן רב-תחומי ואוצר. הציג AVRAM2למעלה מ-60 תערוכות יחיד (בין השאר במוזיאון ישראל, במוזיאון תל אביב, במוזיאון חיפה, בעין חרוד ובמוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד) והשתתף בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובחו"ל. 

קרא עוד...

ספוטלייט – ורדה כרמלי

ורדה כרמלי חיה ויוצרת בהוד השרון וביפו העתיקה. varda-carmeli
היא אמנית רב-תחומית, העוסקת בציור, הדפס, מיצב וצילום. בשנים האחרונות תופס הצילום חלק עיקרי בפעילותה האמנותית. היא חזרה לעסוק באמנות לאחר שנים שעסקה בשיווק בינלאומי וייזום פרויקטים. למדה במדרשה לאמנות ובמסגרות לימוד נוספות. 

קרא עוד...

ספוטלייט – מאירה פירון ויותם שווימר

הוצאת טל-מאיMAY-PUB

מאירה פירון היא סופרת ילדים, מתרגמת ובעלת הוצאת הספרים טל-מאי המתמחה בספרי ילדים ונוער. בשנת 2012 הוענק לה עיטור אנדרסן על תרגום הספר הכוח העליון של לאקי מאת סוזן פטרון.

יותם שווימר הוא מייסד ועורך שותף של כתב-העת המקוון "הפנקס" לספרות ותרבות לילדים, עורך סדרת הרפתקה ראשונה בהוצאות אוקיינוס ומודן, מבקר ספרות ועורך בהוצאת טל-מאי.

קרא עוד...

ספוטלייט – אמיר זלוטר

אמיר זלוטר, בן 23, מחזאי ומפיק. amir-zloter
הפיק וכתב את המחזמר "המלך שאול" שרץ בצוותא כשנה. לומד תיאטרון ופסיכולוגיה במסלול הדו-חוגי באוניברסיטת תל אביב.

קרא עוד...

ספוטלייט – שלמה סדן

שלמה סדן הוא שחקן, מדבב וסופר ישראלי. סיים shlomo-sadanלימודי משחק בסמינר הקיבוצים. משמש קריין ומקליט ספרים בספרייה לעיוורים וכבדי ראייה. ב-2007 היה עורך העיתון המקומי בעיר מגוריו שהם. ב-2009 החל לעבוד כנהג מונית. ב-2016 יצא ספר הביכורים שלו, "ספרי לי עוד על מאריק".

קרא עוד...

ספוטלייט – אורנה גבע

אמנית, יועצת ארגונית, מתמחה בתהליכי ניהול ושיתוף ידע. ORNA-GEVA2בעלת תואר שני מאוניברסיטת תל אביב, לימודים לא פורמליים בתחום האמנות. הציגה בתערוכות בארץ ובעולם.

קרא עוד...

ספוטלייט – יונתן ילון

יונתן ילון נולד בדרום אפריקה בשנת 1978. בהיותו בן JO3עשרים וארבע התפרסם ספרו הראשון, קובץ הסיפורים "אהוב על בנות". חמש שנים לאחר מכן התפרסם "אושר בלי גבולות", משחק מחשב עלילתי פרי מקלדתו, שנבחר כמשחק המחשב הישראלי הטוב ביותר בכל הזמנים. 

קרא עוד...

ספוטלייט – רותי עפרוני

רותי עפרוני היא עורכת תוכן לטלוויזיה, מפתחת ruti-efroniפורמטים וכותבת לפייסבוק. היא גם צלמת, ויום בשבוע מלמדת צילום בתיכון. יש לה ארבעה ילדים, איש, כלב וחצר גדולה עם עצי פרי.

קרא עוד...

ספוטלייט – מעיין חיים

מעיין חיים היא צלמת קונספט שחיה ויוצרת בישראל. maayanהציגה בכמה תערוכות קבוצתיות בתל אביב ובימים אלו בגלריה "פחות מאלף". עוסקת בעיקר בצילום עצמי ובצילום קונספטואלי עם דגש על זהות מינית ונשית.

קרא עוד...

ספוטלייט – פרח רחמים

פרח רחמים, בת 39, נולדה ברמת גן. למדה עיצוב אופנה perach-rahamim1בתיכון ומשם המשיכה לשנקר. מסיימת לימודי פוטותרפיה. ספרה הראשון, "היחשפות", ראה אור בהוצאת עולם חדש.

קרא עוד...

ספוטלייט – טל סלוצקר

טל סלוצקר נולד ברעננה. אובחן כילד פלא. tal-sluzkerבגיל 14–15 החל ללמוד בבית ספר לאמנות באיטליה ובבית ספר מיוחד לציור ולרישום בירושלים. לאחר מכן עבר לתל אביב. מציג תערוכות יחיד מגיל 14. הציג בין היתר במוזיאון תל אביב.

קרא עוד...

ספוטלייט – מרב זקס-פורטל

מרב זקס-פורטל היא מתרגמת ספרות יפה ובוגרת MERAV-ZAKS1תואר שני בחוג לכתיבה יוצרת באוניברסיטת בן גוריון. פרסמה סיפורים קצרים בבמות שונות. "מלאכים באופק", שראה אור בהוצאת אקס ליבריס וידיעות אחרונות (2016), הוא הרומן הראשון שלה.

קרא עוד...

ספוטלייט – שירה כלפון

שירה כלפון בעלת תואר ראשון בהוראה למקצועות העיצוב shira chalfon
מטעם המכון הטכנולוגי בחולון. עם תום לימודיה עסקה בעיצוב גרפי, ולפני כעשור, עקב מות שני הוריה ממחלת הסרטן, החלה לעסוק בסיוע ובייעוץ לחולים במסגרת עמותת "חברים לרפואה".

קרא עוד...

ספוטלייט – עליזה גלקין סמית

עליזה גלקין סמית היא ציירת, פסלת וסופרת. בעלת תואר ALIZA-PHOTO
בספרות ספרדית וצרפתית. עבדה במחשבים ועברה לעסוק בתראפיה באמנות. "מונולוג של איש שמן", שראה אור בהוצאת מנדלי, הוא ספרה השישי.

קרא עוד...

ספוטלייט - אוריאל קון

אוריאל קון הוא מתרגם, עורך ומו"ל, בעל הוצאת הספרים תשע נשמות. uriel-kon
ייסד את הוצאת הספרים זיקית יחד עם שירה חפר. למד ולימד ארכיטקטורה בבצלאל ופרסם מסות על תרבות וארכיטקטורה בכתבי עת בארץ ובעולם. 

קרא עוד...

ספוטלייט – אלי מגן

מאז שחרורו מלהקת הנח"ל היה אלי מגן לאחד מנגני הבס ELI-MAGEN12המבוקשים בארץ. הוא ייסד עם זהר לוי את הלהקות "כֵּף התקווה הטובה" ו"אחרית הימים", היה בהן הזמר הסולן ובביצועו התפרסמו השירים "בלדה לעוזב קיבוץ", "דוקטור יארינג", "העץ הוא גבוה", "פתחי לי את הדלת" ועוד.

קרא עוד...

ספוטלייט – רונית ש' דינצמן

רונית ש' דינצמן היא כותבת ומאיירת. בעבר עסקה RONIT-DIZMANבקופירייטינג. בוגרת לימודי ביולוגיה. ספרה "הדינוזאור מרמת-גן" ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

קרא עוד...

ספוטלייט – ליאת לידה-סנדומיר

ליאת לידה-סנדומיר, ילידת 1974, היא תרפיסטית liat sandomirבמחול ותנועה, בעלת תואר שני בספרות עברית ואם לשלושה. ספרה הראשון, "איש ללא בית", ראה אור בהוצאת פרדס, בעריכת ציפי שחרור.

 

קרא עוד...

ספוטלייט – אמיר ניר

אמיר ניר הוא צייר ואמן. עומד בראש האקדמיה amir nir1לציור פיגורטיבי. הציג בגלריות ובתערוכות בארץ ובחו"ל. קיבל פרס הצטיינות מהאקדמיה לציור של ניו יורק, מלגת לימודים באקדמיה לאמנות בשטוטגרט שבגרמניה ומלגת לימודים מקרן שרת.

קרא עוד...

ספוטלייט - אלי שמואלי

מחבר הספר "אישוליים" שראה אור בהוצאת פרדס.eli shmueli
מאמריו התפרסמו בעיתון "הארץ", אתר "העוקץ" ו"שיחה מקומית", ושיריו הופיעו בכתבי עת כמו "ביטאון שירה", ו"בגלל". למד יותר מעשור באוניברסיטה העברית, בתחומים פסיכולוגיה, נוירוביולוגיה, פסיכוביולוגיה ופילוסופיה. כשאינו עוסק בפרוזה ושירה, הוא כותב הצעות מחקר עבור מדענים - "לבלר", כדבריו.

קרא עוד...

ספוטלייט – גיל גופר

גיל גופר הוא צלם טבע ותרבויות. צילומיו התפרסמו gil goferבנשיונל ג'יאוגרפיק ונבחרו בתחרויות של סי-אן-אן, גרדיאן ודיילי מייל. בימים אלו מוצגים צילומיו בתערוכת יחיד, "Africa Mama", המסכמת מסע נדיר בן חמש שנים ביבשת אפריקה.

קרא עוד...

ספוטלייט - אליס ביאלסקי

אליס ביאלסקי נולדה במוסקבה ועלתה לישראל בשנת 1990. alis bialsky
היא בוגרת החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב וביימה את הסרטים הדוקומנטריים "סבבה", "מונה ליזה", "געגוע ליום המחר" ו"הומונים". ספרה הראשון "ראינו לילה" ראה אור בהוצאת אפיק וזכה בשבחים רבים.

קרא עוד...

ספוטלייט – שיר אשפיז

שיר אשפיז, ציירת. בגיל 12 חלתה בווירוס אלים שגרם shir ashpizלשיתוק בעמוד השדרה, ולאחר שנה של שיקום החלה לבנות את חייה מחדש באמצעות הציור. ציוריה הופיעו לאחרונה בתערוכה משותפת עם הצייר המוערך מיכאל חזין שלקח אותה תחת חסותו.

קרא עוד...

ספוטלייט - שי סנדיק

שי סנדיק הוא מו"ל ההוצאה תמיר-סנדיק ספרים. SHAY1
גר בעפולה. מורה לאנגלית בישיבות תיכוניות בימים ומתרגם ועורך ראשי בלילות. תרגם עד היום יותר מ-15 ספרי פרוזה ועיון מאנגלית ומצרפתית להוצאות ספרים שונות.

קרא עוד...

ספוטלייט - הדרה לוין ארדי

בוגרת לימודי קולנוע באוניברסיטת ניו יורק בהצטיינות וחלוצת HADARA-LEVIN
המוזיקה העצמאית בארץ. סופרת, בלוגרית וסינגר-סונגרייטרית. הוציאה 13 אלבומים שזכו בשבחים ובפרסים בינלאומיים, ועבדה בין השאר עם המפיקים הסקוטים ג'ון ודאנקן קמרון (אואזיס, טראביס, איאן בראון, טורי איימוס).

קרא עוד...

ספוטלייט – רסל דיקשטיין

רסל דיקשטיין למדה קולנוע במכללת ספיר ועסקהRASEL-DIKSHTEIN בכתיבה שיווקית. כיום עורכת ספרותית ולשונית. עורכת ראשית בהוצאת הספרים "איפבליש".

קרא עוד...

ספוטלייט – קרן מאי מטקלף

קרן מאי מטקלוף היא בוגרת המחלקה לאנימציה בבצלאל (2003). keren may1למדה במגמה לאמנות פלסטית בתיכון לאמנויות ויצו חיפה (1995). כיום עוסקת באמנות, מאיירת ספרים, מגזינים וקומיקס, מלמדת איור, רישום בסיסי ורישום אנטומי במכללת תלתן ומתקלטת בשעות הפנאי. השתתפה בתערוכות בארץ.

קרא עוד...

ספוטלייט – נעם נגרי

נעם נגרי הוא סופר ומרצה מחיפה. פרסם את קובץ הסיפורים noam nagariהקצרים "מצופים" (2007) והרומן "רסיסים של אור שבור" (2012), ובימים אלה יצאה לאור נובלה חדשה שלו, "טקנומליה" (הוצאה עצמית). נגרי פרסם בעבר כמה מסיפוריו הקצרים בכתבי עת ואף כתב ביקורות מוזיקה במגזינים העוסקים בתרבות.

קרא עוד...

ספוטלייט – ארז מירנץ

ארז מירנץ הוא סופר ומחזאי שמחזותיו הוצגו בין השאר erez mintzבתיאטרון צוותא, בתיאטרון הבימה ובפסטיבל ישראל. כמו כן פרסם סיפורים קצרים, שירים ומאמרים בכתבי עת ובאנתולוגיות. ההצגה "צמחים מטפסים" היא קומדיה שחורה פרי עטו המוצגת בימים אלו בצוותא.

קרא עוד...

ספוטלייט – עמית אלוני

עמית אלוני הוא צלם. למד קורס יסודות הצילום בבית הספר aloni5
של אלון קירה, ושם נפתח בפניו עולם הצילום האורבני.

קרא עוד...

ספוטלייט - רוני סומק

רוני סומק, משורר, סופר ואמן. שיריו תורגמו לעשרות שפות roni s5ופורסמו באנתולוגיות ובכתבי עת ברחבי העולם. בימים אלו מוצגת במוזיאון רמת גן התערוכה "שריטה במרפק השירה", תערוכת ציורי משוררים. בתערוכה מביא סומק את החיבור בין המילים לציור.

קרא עוד...

ספוטלייט – פרופ' אבינעם שירן

פרופ' אבינעם שירן הוא קרדיולוג העומד בראש יחידת האקו avinoam shiranבבית החולים כרמל בחיפה. "יש רופא במטוס?" הוא ספרו הראשון. זו אסופת סיפורים קצרים שעשויים מחומרי חייו: המסעות לעולם השלישי, השירות הקרבי בצנחנים, ההתמכרות לעולם התעופה, עולם הרפואה ששאב אותו, וגם השכול שאיים לרסק את חייו לאחר שבנו דניאל נהרג במלחמת לבנון השנייה.

 

קרא עוד...

ספוטלייט - דוד מונצרש

דוד מונצרש, צייר ומלחין חרדי, נולד ב-1982 בקריית מוצקין. david monzersh
נשוי ואב לשתי בנות. למד ציור והלחנה במסגרות פרטיות. חזר בתשובה תוך כדי לימודיו במכללה (הוא טכנאי אלקטרוניקה) ובתקופת שירותו הצבאי (לוחמה אלקטרונית, חיל האוויר בבסיס פלמחים). 

קרא עוד...

ספוטלייט – דן שטאובר

דן שטאובר כתב ופרסם שלושה ספרי ילדים, dan shtauber"אני מרגיש", "יום עם אבא" ו-"הבחירה של נועם".
מתגורר במושב צפריה (ליד אור יהודה) עם משפחתו.

קרא עוד...

ספוטלייט – אלכס שניידר

הצייר והפסל אלכס שניידר למד במכון לאמנות בבת ים ובמדרשה לאמנות. alex shnaider
הציג בתערוכות קבוצתיות ברחבי הארץ ותערוכת יחיד בפאב "פלורנטיני". השתתף בתוכנית הרזידנסי של משכן האמנים הרצליה ופרסם עבודות וטקסטים במגזיני אמנות ואתרים בארץ ובחו"ל. כיום פועל במתחם האמנות של רובע תשע בדרום תל אביב.

קרא עוד...

ספוטלייט – נדב נחמני

נדב נחמני הוא אנימטור, אמן קומיקס ומאייר בן 30, NADAV-NACHMANIבוגר בצלאל ומתגורר בתל אביב. נדב בחר להגיש את המדור במבנה קצת שונה של מעין טור על עצמו ועל עבודותיו. אני חושבת שזה מעניין מאוד וממליצה בחום.

קרא עוד...

ספוטלייט – תמי לבנת מלכה

תמי לבנת מלכה היא סופרת ולקטורית באחת מהוצאות TAMI-LIVNAT-MALKAהספרים הגדולות בארץ. היא מלווה כותבים, בעיקר כותבים מתחילים, בתהליך הכתיבה. אחראית על מדור הסיפור הקצר באתר "קורא בספרים". ספרה "גדולות וכחולות כמו הים" בעריכת יותם שווימר ראה אור לפני כחצי שנה בהוצאת 'בוקסילה'.

קרא עוד...

ספוטלייט – עופר איתן

עופר איתן הוא צלם ציפורים המתגורר בתל מונד.OFER-EITAN 
אל הצילום הגיע במקרה במהלך טיול בעיר בנגקוק, שם עמד מול חלון ראווה של חנות צילום והתאהב.

קרא עוד...

ספוטלייט – אורית פטקין

הסופרת אורית פטקין החלה לכתוב כבר בתיכון. orit patkin
ספריה "לורי", "נטע אהובתי", "חצויה" ועוד זוכים להצלחה רבה בז'אנר הספרות הרומנטית/ארוטית.

קרא עוד...

ספוטלייט – גלית גינדי

ספוטלייט טעים במיוחד עם גלית גינדי, galit gindi
מייסדת האתר "קוּקרית".

גלית גינדי למדה אמנות באוניברסיטת תל אביב. היא גם חובבת בישול ומתעניינת בגסטרונומיה. האתר "קוקרית" משלב בין שתי אהבותיה: היא ממציאה מתכונים ומכינה מאכלים לפי יצירות אמנות שמעניקות לה השראה.

קרא עוד...

ספוטלייט – פרויקט פן

ספוטלייט הפעם עם "פרויקט פן".pen project

פרויקט פן הוא מהלך ארוך שנים של המוזיקאי והיוצר גיא לוי, שבו מתארחת הפסנתרנית והזמרת טליה אליאב. הפרויקט מציע מוזיקה חדשה שנועדה להנציח 11 שירים שכתב המשורר אלכסנדר פן.

קרא עוד...

ספוטלייט – רוני ריבר

ספוטלייט הפעם עם הצלמת רוני ריבר.ronnie profil

למדה בסטודיו גברא ואצל יעקב בורנשטיין. צילומיה התפרסמו בארץ ובעולם בעיתונים, במגזינים ובאתרים, ובהם "ידיעות אחרונות", "עכבר העיר", "Cameraluv", "Design You Trust" ועוד. הציגה בתערוכות בארץ ובעולם. מתגוררת כיום בדרום אפריקה.

קרא עוד...

ספוטלייט – דרור ניר קסטל

הפעם בחרתי לראיין את דרור ניר קסטל, עורך הקובץ dror nir kastel
"סיפורים עם חוש הומור" ובעל האתר "ילדי הקומדיה", האתר הישראלי היחיד בנושא הומור וקומדיה בארץ.
כמו כן הוציא את "שירי דרור", ספר שירים דיגיטלי וחינמי בהוצאת כתב, עובד בימים אלו על נובלה פנטסטית-קומית-קיומית פרי עטו, ומתחיל את לימודי התואר השלישי בלשון.

 

קרא עוד...

ספוטלייט – שרהל'ה גליקסברג

הפעם בספוטלייט, שרהל'ה גליקסברג, ציירת ופעילה חברתית. sara glisberg
פעלה בין השאר למען שחרורו של גלעד שליט. למדה רפואה אלטרנטיבית במשך שבע שנים.

קרא עוד...

ספוטלייט – דוידי רוזנפלד

ספוטלייט עם דוידי רוזנפלד. david rosenfeld

ספרו "פרידה מבבל" ראה אור בהוצאת כתר ב-2011. ספרו "החלומות שהורגים אותנו" ראה אור בימים אלו בהוצאה עצמית.

 

 

קרא עוד...

ספוטלייט – תמר גלעדי


tamar giladi

תמר גלעדי היא מוזיקאית וזמרת. עד היום הוציאה חמישה אלבומים, ביניהם "האהבה מתה", "גן חורפי" ו"בלוז לנעמי". אלבומה החמישי, "הדרך הביתה", יצא במרץ האחרון.

קרא עוד...

ספוטלייט – הוצאת "דרור"

הפעם בחרתי לראיין את המייסדים של הוצאת הספרים "דרור".dror
הוצאת "דרור" הוקמה מתוך הכרה כי הספרות וחיי הרוח בישראל חייבים לשלב כוחות עם התנועה למען בעלי החיים, המתחזקת והולכת בישראל ובעולם. "דרור" היא בראש ובראשונה הוצאה בעלת קו ערכִּי – הוצאה המבקשת לפעול מתוך כוונה מוצהרת לקדם אג'נדה מוסרית.

 

 

קרא עוד...

ספוטלייט – נועה ויכנסקי

ספולייט הפעם עם המאיירת נועה ויכנסקיnoa wichinsky
היא בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, ומאז סיום לימודיה איירה לעיתונים, מגזינים, הוצאות ספרים, לומדות וחברות משחקים.
בחרתי להתמקד בעבודתה על הספר "מדוע לא תראוני בדרכים" מאת דניאל עוז, שגם השתתף בראיון זה.

קרא עוד...

ספוטלייט – סווינג דה ג'יטאן

ספוטלייט הפעם עם ההרכב סווינג דה ג'יטאן.swing

סווינג דה ג'יאטן יוצרים חוויה מוזיקלית ייחודית השואבת מהלהט ומהצבעוניות שבמוזיקה הצוענית, מהאלגנטיות של המלודיות הצרפתיות, מהקופצנות המידבקת של הסווינג האמריקני ומהקסם המזרח-תיכוני. בווירטואוזיות רעננה הם מחיים ומחדשים את חוויית הסווינג הצועני בתפארתו..

קרא עוד...

ספוטלייט – הגר בן ישי

"ספוטלייט" הפעם עם היוצרת הגר בן ישי, בוגרת המחלקה hagar ben yishyלתקשורת חזותית בשנקר (2010), מעצבת גרפית, מאיירת ואמנית רחוב.

 

 

קרא עוד...

ספוטלייט - איריס נשר

איריס נשר צלמת ישראלית. נולדה במילנו, איטליה. למדה iris nesher
ב- School of Visual Arts בניו יורק, וב- Cal Arts בלוס אנג'לס.

מרבית מצולמיה הם אנשי ונשות רוח המתירים לנשר לחדור לאזורי היצירה הסודיים והאינטימיים שלהם ולפענח אותם בצילום. תערוכותיה הוצגו במוזיאונים וגלריות בארץ ובעולם.

קרא עוד...

ספוטלייט – תום טריביש

הפעם ספוטלייט עם המוזיקאי תום טריביש. לאחר כמה שנים in human sight2
שבהן כתב והקליט באולפן הביתי, החליט המוזיקאי תום טריביש לקחת את החומרים שיצר ולהקליט אלבום קונספט המתרכז בנושא הקרוב ללבו – זכויות בעלי חיים. "In Human Sight" הוא אלבום רוק קונספט העוסק בדרך שבה בני האדם רואים את בעלי החיים ומשתמשים בהם, ונועד לשמש קול לחסרי הקול.

קרא עוד...

ספוטלייט – בוב זאבי

והפעם ספוטלייט עם הסטנדאפיסט בוב זאבי.bob zeevi
מספר מילים אודותיו: בוב זאבי הוא מורה ביום וסטנדאפיסט בלילה, קצת כמו באטמן רק בלי החלק של להיות מצחיק בלילה או להיות מיליונר ביום.

קרא עוד...

ספוטלייט – יריב פלד

הפעם ספוטלייט עם המוזיקאי יריב פלד, yariv peledבוגר לימודי מוזיקולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. כותב, מלחין ומבצע עצמאי, המעורב בכמה פרויקטים עכשוויים ומשלב סגנונות כתיבה והפקה מגוונים. בימים אלו עובד יריב פלד עם המפיק גיל סמטנה על אלבום שירים נוסף, שאמור לצאת בראש השנה.

קרא עוד...

ספוטלייט – ד"ר נורית צדרבוים

כמה מילים על ד"ר נורית צדרבוים: יוצרת וחוקרת רב-תחומית nurit4
(אמנות, פסיכולוגיה ופילוסופיה). אמנית פלסטית, משוררת, מוזיאולוגית ואוצרת, מסאית, יועצת אמנות, מאמנת NLP ומנחת קבוצות.
אוצרת, צלמת, משוררת, ציירת – אלו רק חלק מהדברים שאת עוסקת בהם.

קרא עוד...

ספוטלייט – "פתלתל"

והפעם "ספוטלייט" על הסרט התיעודי המרתק "פתלתל". ptaltalגיבור הסרט "פתלתל" הוא נהר הירקון, שמוכר לכולנו מהנוף המקומי. צילומי הטבע והנוף המרהיבים שבסרט לצד צילומי ארכיון מאירועים מוכרים יותר ופחות יוצרים סיפור על המציאות הארצישראלית לאורך השנים. 

קרא עוד...

ספוטלייט - ורדה ברגר

הפעם ספוטלייט על יצירותיה של הציירת והמשוררת ורדה ברגר, varda bergerותחילה כמה מילים על אודותיה: ורדה ברגר עוסקת בעבודותיה ובשיריה (בעברית ובאנגלית) בנושאים אקולוגיים וחברתיים ובחתירה לשלום. בציוריה תמצאו חיות בר ועופות נודדים בסכנת הכחדה.

קרא עוד...

ספוטלייט - "אוסף פרטי"

"אוסף פרטי" - הרכב מוזיקלי המציע מסע מחודש אל osefהרגעים הקסומים במוזיקה הישראלית.

שאלנו כמה שאלות את אסף פינקלשטיין, מייסד ההרכב ומעבד

קרא עוד...

ספוטלייט - כהנא צדק?

מדי שבוע (בשאיפה) נעלה פינה שבה נפנה ספוטלייט על kahana1יצירה מעניינת מכל תחומי האמנות. הפעם הספוטלייט מאיר על ההצגה "כהנא צדק?" שמוצגת בימים אלו בצוותא תל אביב, וכצפוי - מעוררת תגובות לכאן ולכאן. שאלנו את המחזאי יואב איתמר ואת השחקן אברהם שלום לוי שלוש שאלות זהות. התשובות היו מפתיעות.

קרא עוד...

صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری آموزش زبان انگلیسی مارکت اندروید تور محسن چاوشی مسیح و آرش پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون ساعت مچی فروشگاه فایل