לאה נאור

לאה נאור (1935) היא סופרת, משוררת ומתרגמת. lea-naorמתרכזת במיוחד בכתיבה לילדים ולנוער. נמנתה עם מייסדי קיבוץ נחל עוז. בוגרת (בהצטיינות) בחוג לתורת הספרות הכללית באוניברסיטת תל-אביב.

כותבת ברציפות זה יותר מ-50 שנה. כתבה כ-45 ספרים לילדים, בהם "זרעים של מסטיק" (1966) ו"מקהלה עליזה" (1980, פרס זאב לספרות ילדים). כתבה ספרים לראשית קריאה וביוגרפיות לנוער, בהם "המשורר", סיפורו של ביאליק (1991), ו"צייד הצבעים", סיפורו של נחום גוטמן (2012). חברה שירים ופזמונים למבוגרים ולילדים, ומאות משירי הילדים שלה הולחנו. כתבה תסריטים ושירים לתוכניות טלוויזיה לילדים, כמו "קרוסלה" (פרס רשות השידור), "שלוש ארבע חמש וחצי", "פרפר נחמד", "רגע עם דודלי" ו"הבית של פיסטוק", ובתחילת 2020 עלתה בתיאטרון ע"ש אורנה פורת ההצגה "מסיבה בגינה" לפי שיריה. כמו כן תרגמה מאנגלית כ-50 ספרים.

לאה נאור היא יקירת העיר הרצליה. זכתה בפרסים רבים, בהם עיטור אנדרסן לתרגומי מופת על תרגום ספרי ד"ר סוס, עיטור נוצת הזהב של אגודת הסופרים על תרומתה לספרות הילדים והנוער, פרס מפעל חיים של אקו"ם על תרומתה לספרות הילדים העברית, פרס מפעל חיים של המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך ופרס מפעל חיים של משרד התרבות על תרומתה לספרות הילדים והנוער.

נשואה להיסטוריון ד"ר מרדכי נאור. לבני הזוג שלושה ילדים ותשעה נכדים.

 

הזנת תוכן: 3.3.2020

חזרה לדף הראשי "סופרי הרצליה"