אינדקס יוצרים - פ - ק

אינדקס יוצרים - פ - ק (105)

 

prettyphoto

~סוזן ואדווארד קודש

מתרגמים

אדווארד קודש, יליד ניו יורק ובוגר תוכנית ה-MFA בסדנה לכתיבה יוצרת באוניברסיטת אייאובה, הוא משורר ומתרגם שירה מעברית לאנגלית. סוזן קודש, ילידת שוודיה, היא בוגרת התוכנית למתורגמנות באוניברסיטת בר-אילן ומתרגמת מאמרים וספרים במדעי המדינה, עם דגש על ביטחון לאומי, ובמדעי הרוח. עם בן זוגה, אדווארד, היא גם מתרגמת שירה עברית…

מידע נוסף

~פַּסְכָלִיס סְטְרָטִיס

משורר

סְטְרָטִיס פַּסְכָלִיס נולד בבירת יוון בשנת 1958 למשפחה שמוצאה באי מִיטִילִינִי. הוא למד מדע המדינה באוניברסיטת אתונה ועסק בעיקר בתרגום מצרפתית ובכתיבה ספרותית ועיתונאית. פרסם, בין השאר, את ספרי השירה "חפירה" (1984), "עצי דובדבן בחשכה" (1991), "פרחי מים" (1994) ו"מיכאל" (1996).

מידע נוסף

~פאלק מנחם מ'

משורר

מנחם מ' פאלק הוא משורר, סופר ומתרגם. למד ספרות עברית באוניברסיטת בן-גוריון. פרסם 17 ספרים, רובם שירה. ערך, כתב והפיק מאות חוברות וספרים של מרכז ההסברה ומשרד החינוך. מכהן כסגן יו"ר אגודת הסופרים העברים.

מידע נוסף

~פדיה חביבה

משוררת

חביבה פְּדָיָה היא משוררת וסופרת. חוקרת תרבות ויהדות, פרופסור מן המניין במחלקה להיסטוריה של עם ישראל, ראש מרכז אליישר לחקר תרבות יהדות ספרד והמזרח באוניברסיטת בן-גוריון בנגב וחברת המועצה להשכלה גבוהה. זכתה בפרס יהודה עמיחי ובפרס התאחדות המו"לים ע"ש ברנשטיין לשירה, בפרס נשיא המדינה לספרות ובפרס הרי הרשון לשירה וספרות.…

מידע נוסף

~פוגל דבורה

משוררת

דבורה פוגל היא משוררת, אינטלקטואלית ומסאית, שעיקר עבודתה הספרותית ביידיש. נולדה ב-1900 בעיר בורשטין שבגליציה. נספתה בשואה. פרסמה שני ספרי שירה וספר פרוזה ביידיש, כמו גם מאמרים בתאוריה של האמנות ודוקטורט על האסתטיקה של הגל. כתביה זוכים לאחרונה להתעניינות, בעיקר באירופה, אך עד כה רק מעט מכתביה הופיע בתרגום לעברית.

מידע נוסף

~פוליקר יהודה

מלחין

יהודה פוליקר הוא זמר ומוזיקאי פופולרי. פרץ לתודעה הציבורית כסולנה של להקת הרוק "בנזין" בשנות ה-80. לאחר פירוקה החל בקריירת סולו מגוונת, המשלבת רוק, פופ ומוזיקה עממית יוונית. חלק ניכר משיריו עוסקים בהיותו דור שני לשואה ובטרגדיות אישיות שלו.

מידע נוסף

~פולמן עוקבי טלי

משוררת

טלי פולמן עוקבי היא בוגרת המדרשה להכשרת מורים בבית ברל. מתגוררת עם בעלה ושני ילדיה בגרמניה ועוסקת בהוראת אמנות. ספר שיריה הראשון, "עור התוף של הלילה", יצא ב-2013 באינדיבוק.

~פוסקלינסקי שחורי תרצה

משוררת

תרצה פוסקלינסקי שחורי היא משוררת, יוצרת במדיות מגוונות ומרצה בתחומי יהדות כתרבות. כתבה את ספרי השירה "מדוזה שקופה הולכת" (אבן חושן, 2016) ו"מטמון של שממיות" (פרדס, 2018) וכמו כן שיריה התפרסמו בכתבי עת ובאנתולוגיות ושימשו מקור להופעות מחול ובמה.

מידע נוסף

~פורן ציון זמרה

משוררת

חוקרת ספרות ואמנות עצמאית. מרצה, אמנית, שחקנית-יוצרת ומנחת סדנאות כתיבה. ממקימות תנועת "אחותי למען נשים בישראל". עורכת ומנחה את הסלון-הפואטי "קריאה מזרחית". יצירותיה פורסמו בכתבי-עת ובאסופות. ספרה "אנא סמר" בעריכת אלי הירש, תעתיק אפרים פריזד, יצא לאור בהוצאת עיתון 77 ועובד למחזה "עיבראקית", שמוצג בתיאטרון יפו.

מידע נוסף

~פורת גילה

משוררת

גילה פורת היא בעלת תואר דוקטור בספרות מאוניברסיטת בר-אילן ועסקה שנים רבות בהוראה. למדה לתואר ראשון בין-תחומי בנושאי חברה, אמנות ומוזיקה ובעלת תואר שני כפול בלימודי מגדר בשילוב אמנויות ובספרות עם ישראל. ספר שיריה השני, "חוט מתגלגל", ראה אור בהוצאת פרדס בשנת 2015.

מידע נוסף

~פורת ראובן

משורר

פרופ' ראובן פורת הוא מומחה ברפואה פנימית וחוקר אימונולוגיה של דלקות. זכה בציון לשבח על שיריו במסגרת פרס פרופ' עפר לידר לעידוד היצירה האמנותית בין מדענים.

מידע נוסף

~פז יובל

משורר

יובל פז הוא מורה לספרות בכפר הנוער אלוני יצחק. שירים, סיפורים ורשימות פרי עטו התפרסמו במוספים הספרותיים ובכתבי עת כמו "עיתון 77", "שבו", "הליקון" ו"מטעם". ספר שיריו הראשון, "תן למפלצות בשקט", יצא בהוצאת אבן חושן ב-2013.

מידע נוסף

~פטקין אורית

סופרת

אורית פטקין כתבה שורה של ספרים, ובהם "לורי", "נטע אהובתי" ו"חצויה", הזוכים להצלחה בז'אנר הספרות הרומנטית/ארוטית.

מידע נוסף

~פייקוב שייקה

מלחין

שייקה פייקוב היה אחד המלחינים והפזמונאים הבולטים בשנות ה-70. נודע בלחניו הקליטים ובזכיותיו בפסטיבלים ותחרויות. בין להיטיו: "למה ככה", "חג יובל" ו"אן-דן-דינו".

מידע נוסף

~פילובסקי לאה

משוררת

לאה פילובסקי למדה ספרות עברית לתואר ראשון וסוציולוגיה לתואר שני. היא בוגרת המחזור הראשון של כיתת השירה של הליקון וזכתה בפרס טבע לשירה. ספר שיריה הראשון, "אמנות זה", זיכה אותה בפרס רמי דיצני. ספרה השני, "מקשיב גם לי דווקא עכשיו", יצא בהוצאת קשב ב-2013.

מידע נוסף

~פינטו חזקיה

משורר

חזקיה פינטו הוא מורה למתמטיקה ועוסק באמנות פלסטית. כותב שירה המושפעת מזיכרונות ילדות אישיים ואוניברסליים. נשוי ואב לשלושה. מתגורר בירושלים.

מידע נוסף

~פינקל ישראל

משורר

ישראל פינקל פרסם עד כה חמישה ספרי שירה; שלושה מהם יצאו בהוצאת כרמל ושניים בהוצאת עמדה. הוא למד כלכלה ומדעי החברה באוניברסיטת תל אביב ועובד עשרות שנים במתן ייעוץ פיננסי כבעלים של חברה בתחום.

מידע נוסף

~פינקלשטיין אסף

מוזיקאי

אסף פינקלשטיין, יליד 1981, למד בבית ספר רימון ובברקלי ניצוח ונגינה בפסנתר. הוא מעבד מוזיקלי, חבר בהרכבים ASAF 3.0"" ו"אוסף פרטי".

מידע נוסף

~פינקרפלד רוני

משוררת

רוני פינקרפלד גרה עם שתי בנותיה בהרדוף שבעמק יזרעאל. עוסקת בניהול אמנים ומוסיקאים ופעילה ביוזמות אמנותיות מקומיות.

מידע נוסף

~פיק צביקה

מלחין

צביקה פיק התפרסם בשורה של להיטים שהלחין ובהם "אהבה בסוף הקיץ" ו""נאסף תשרי" ("מת אב ומת אלול" למילים של נתן יונתן). פיק הוא מהאמנים הישראלים הראשונים שזכה לגילויי הערצה קיצוניים. השיר "דיווה" שזכה באירוויזיון בביצוע דנה אינטרנשיונל הביא לפיק פרסום עולמי כמלחין.

מידע נוסף

~פירון מאירה

מוציאה לאור וסופרת

מאירה פירון היא סופרת ילדים, מתרגמת ובעלת הוצאת הספרים טל-מאי המתמחה בספרי ילדים ונוער. בשנת 2012 הוענק לה עיטור אנדרסן על תרגום הספר 'הכוח העליון של לאקי' מאת סוזן פטרון.

מידע נוסף

  • כותרת משנה מוציאה לאור וסופרת
  • קישורים באתר

    ספוטלייט

~פישר גיורא

משורר

גיורא פישר הוא מורה לתנ"ך, רפתן וכותב שירים. בעל תואר שני במקרא. כתב שירים כנער אך זנח זאת. עם נפילת בנו מרום בג'נין ב-2002 חזר אל כתיבת השירה. שיריו התפרסמו בהליקון ובמוספי הספרות, וספרו "אחרי זה" (עם עובד, 2010) זכה בפרס רמת גן לשירת ביכורים.

~פלג מולי

משורר

ד"ר מולי פלג הוא מרצה וחוקר ליישוב סכסוכים וקיימות חברתית, ועומד בראש ביה"ס הבין-לאומי של מכללת אורנים. פרסם ספרי מחקר והגות, מאמרי פרשנות ואקטואליה, ושלושה ספרי שירה, "קור אות חיים" (הקיבוץ המאוחד), "התרחשות" (פרדס) ו"כף רגל במים" (אבן חושן). בנוסף פרסם רומן אוטוביוגרפי, "דור הפלקט, או איך נמלטתי מכור ההיתוך".

מידע נוסף

~פלד יריב

מלחין

יריב פלד, בוגר לימודי מוזיקולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. כותב, מלחין ומבצע עצמאי, המעורב בכמה פרויקטים עכשוויים ומשלב סגנונות כתיבה והפקה מגוונים.

מידע נוסף

~פלד ניצה

משוררת

ניצה פלד עוסקת בתרגום ספרותי מאנגלית, בעריכה ובניקוד. פרסמה עד כה ארבעה ספרי שירה. זכתה בפרס אקו"ם לשירה ב-1989 ובפרס טשרניחובסקי לשירה ב-1995. שיר ילדים פרי עטה זכה בתחרות "שירה על הדרך" לשנת 2012 בחסות עיריית תל אביב.

מידע נוסף

~פלד עודד

משורר

עודד פלד הוא משורר, מתרגם ועורך. עד כה פרסם 14 ספרי שירה ושפע תרגומי שירה, הגות ופרוזה. נודע כמתרגם יוצרי דור ה"ביט" כמו אלן גינזברג וג'ק קרואק. זכה בפרס ראש הממשלה למתרגמים ובפרס ראש הממשלה לסופרים ומשוררים.

~פלדמן מאיה

עורכת

מאיה פלדמן עורכת את "מעבורת", כתב עת דיגיטלי לסיפורים קצרים. כמו כן, היא עורכת בהוצאת עם-עובד ומנהלת התוכן של חברת טוטאל בוקס לספרים דיגיטליים. בעבר הייתה עורכת תרגום ועורכת סדרת "מחברות לספרות" בהוצאת כנרת זמורה ביתן, ערכה את מדור הספרים של ynet וכתבה ביקורות ספרות.

מידע נוסף

~פלורנטל עליזה

משוררת

ד"ר עליזה פלורנטל היא מטפלת באמצעות יצירה והבעה ואמנית רב-תחומית המתמקדת בצילום ובשירה. ספר שיריה "חלקיקים בודדים" ראה אור בהוצאת פרדס בשנת 2015. בשנת 2011 ראה אור בהוצאת עקד ספרה "עפרון חרום". זכתה בפרס מפעל הפיס לסיפור הקצר.

מידע נוסף

מידע נוסף

~פלינר סער

עורך דין

עו"ד סער פלינר מתמחה בתחום הקניין הרוחני למעלה מ-17 שנה. מטפל במתן ייעוץ משפטי ואסטרטגי לעסקים הנדרשים להגן על שמם ומותגיהם. עוסק בתחום המשפט והאינטרנט, בתחום התקשורת, הבידור והפרסום וכן בייצוג אמנים, אוספים, מוזיאונים וגלריות. בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת רדינג (1991), חבר לשכת עוה"ד בישראל (1993) וחבר באגודות מקצועיות…

מידע נוסף

~פלמה דודו

משורר

דודו פלמה הוא סופר, משורר וצייר. מורה במכללת אורנים. פרסם עד כה שלושה ספרי שירה וקובץ סיפורים קצרים.

מידע נוסף

~פלס קרן

מלחינה

קרן פלס היא מלחינה, זמרת-יוצרת ושחקנית. למדה מוזיקה בבית ספר רימון. שלושה מאלבומיה כזמרת זכו ב"אלבום זהב". כותבת להיטים לזמרת מירי מסיקה ולזמרים נוספים והופיעה כמורה בתוכנית הטלוויזיה "בית ספר למוזיקה". זכתה פעמיים בפרס האקדמיה לתיאטרון על כתיבת שירים להצגות תיאטרון.

מידע נוסף

~פלץ-פורר צביה

משוררת

צביה פלץ-פורר היא בוגרת אוניברסיטת חיפה בספרות ולשון עברית, היסטוריה של עם ישראל וחינוך. עובדת כיועצת חינוכית ומורה בכפר נוער דתי. פרסמה עד כה שני ספרי שירה וקובץ סיפורים. ספר שיריה "ימים דקים" (עקד, 1990) זיכה אותה בפרס הקרן ע"ש רון אדלר.

מידע נוסף

~פנחס-כהן חוה

משוררת

חוה פנחס-כהן היא משוררת, עורכת כתב העת לתרבות יהודית "דימוי", מלמדת ספרות והבעה ומרצה באוניברסיטאות. פרסמה עד כה תשעה ספרים וזכתה בפרסים, בהם פרס היצירה לסופרים ומשוררים, פרס אקו"ם, פרס קוגל ופרס רמת גן.

מידע נוסף

~פנקס ישראל

משורר

ישראל פנקס הוא משורר, חתן פרס ישראל לשירה תשס"ה (2005). מחלק את זמנו בין תל אביב לפאריס. בעבר ניהל שתי גלריות לאמנות ופעל כיועץ ומומחה לאמנות. לאחרונה התמנה כעורך סדרת ספרי פרוזה בהוצאת אבן חושן.

מידע נוסף

~פסואה פרננדו

משורר (1935-1888)

פרננדו פסואה היה סופר ומשורר. מגדולי המשוררים של פורטוגל בכל הדורות. חיבר את כתביו תחת מספר רב של שמות עט, 70 לכל הפחות, שכונו בפיו הטרונימים. לאחר מותו התגלו בביתו 25 אלף דפים כתובים בכתב ידו, שכללו קטעי שירה, הגות, מחזות, טקסטים מיסטיים ורומנים.

מידע נוסף

~פרי נורית

משוררת

נורית פרי היא מוסמכת לתואר שני באוניברסיטת תל אביב. ספר שיריה הראשון, "צלו של חלום", יצא בהוצאת עיתון 77 (2010). ספר שיריה השני, "כמעט שקוף", יצא בהוצאת עמדה (2016). ספר שיריה השלישי "הסובב על צירו" יצא בהוצאת עמדה (2022). כמו כן כתבה ספר ילדים "איפה סבתא שלי" שיצא בהוצאת סער…

מידע נוסף

~פריד תמר

סופרת

תמר פריד היא עיתונאית ועורכת, בעלת תואר שני בספרות עברית. עבדה כמפיקה ועורכת בטלוויזיה החינוכית. כותבת בעיתונות המיועדת לשוק המקצועי. קובץ הסיפורים הראשון שלה, "לאור הירח", יצא בהוצאת פרדס ב-2012.

מידע נוסף

~פרל גיא

משורר

גיא פרל הוא משורר, אנליטיקאי יונגיאני, עובד סוציאלי ומורה באוניברסיטת תל אביב. ספר שיריו הראשון, "יש נקודה מעל הראש שלך", ראה אור ב-2013 בהוצאת הקיבוץ המאוחד. ספר רשימותיו ומסותיו 'לשאת את הנפש במהופך' עתיד לראות אור בהוצאת קשב לשירה.

מידע נוסף

~פרלמן (צוקר) יוכי

משוררת

יוכי (צוקר) פרלמן, חברת קיבוץ יטבתה שבערבה, בוגרת מדעי הרוח והחברה באוניברסיטת בן־גוריון בנגב. כותבת שירה מאז שכלה את בנה. פרסמה עד כה שלושה ספרי שירה.

מידע נוסף

~פרלמן יהונדב

משורר

יהונדב פרלמן הוא משורר ואיש תיאטרון. מוסמך החוג לאמנות התיאטרון של אוניברסיטת תל אביב. ממקימי כתב העת "עמדה". כתב מחזות וביקורות קולנוע ותיאטרון, ופרסם משיריו בחמישה ספרים עד כה. עוסק בהוראה בבתי ספר תיכוניים ובהנחיה במכללות.

מידע נוסף

~פרלמן סיגל

משוררת

ד"ר סיגל נאור פרלמן היא מורה, חוקרת ומבקרת ספרות. מייסדת בית חינוך "דרך רוח" לקידום מדעי הרוח בישראל. ספרה "בשדות אז אולי: פואט וביוגרפיה - עיון בשירתו המאוחרת של נתן זך" (הקיבוץ המאוחד, 2014) מבוסס על הדוקטורט שלה. מפרסמת משיריה בכתבי עת.

מידע נוסף

~פרנס דורי

מתרגם

דורי פרנס הוא מוסיקאי, מתרגם ועורך. כתב מוסיקה להצגות תיאטרון רבות. ערך והלחין ערבי שירה וספרות. תרגם ממחזותיו של שייקספיר. זכה בפרס התיאטרון על תרגום "קומדיה של טעויות" ובפרס עדה בן נחום על תרגום "רומיאו ויוליה".

מידע נוסף

~פרנקל פנינה

משוררת

ד"ר פנינה פרנקל היא חוקרת ומרצה בתחומי החינוך. בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה התפתחותית חינוכית. שיריה פורסמו במוספים ספרותיים של "דבר", "על המשמר", "הארץ", "מעריב" וב"עיתון 77". כתבה ופרסמה כתריסר ספרים לילדים.

מידע נוסף

~פרץ רפי

צייר

רפי פרץ הוא צייר הידוע ביצירתו המתארת את ההוויה ההומו-לסבית ונופים נאיביים של ערים בישראל. בוגר המרכז לאמנות חזותית בבאר שבע. מאז 1997 מציג מציוריו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות ברחבי הארץ ובחו"ל.

מידע נוסף

~פרתום נעם

משוררת

משוררת, פרפורמרית, עיתונאית, מתרגמת ומנחת סדנאות כתיבה וספוקן וורד. ספר ביכוריה, "להבעיר את המים באש", ראה אור בהוצאת חרגול ועם עובד בשנת 2012. זוכת פרס שרת התרבות למשוררים בראשית דרכם תשע"ו ופרס רמת גן לספרות לשנת 2014. זכתה בעיטור אנדרסן לשנת 2016 על תרגום ספר השירים "הכל בפנוכו" מאת של…

מידע נוסף

~צבי (דובז'ינסקי) לאה

משוררת

לאה צבי (דובז'ינסקי) פרסמה עד כה שלושה ספרים: ספר הילדים "לאן נעלם הצחוק של אבא?" (אופיר, 2010), "שירים" (חבר לעט, 2015) ו"אולי יתגלה אגם" (עיתון 77, 2017). רבים משיריה ראו אור באנתולוגיות לשירה, בעיתונות ובכתבי עת. מנחה בביה"ח תל השומר קבוצת נשים של פגועי הלם קרב ומאמנת אישית.

מידע נוסף

~צדרבוים נורית

אמנית

ד"ר נורית צדרבוים היא יוצרת וחוקרת רב-תחומית: אמנית פלסטית, משוררת, אוצרת, מסאית, יועצת אמנות ומנחת קבוצות. בין שלל עיסוקיה: ראש המרכז הבינתחומי ללימודי אמנות במכללת הגליל המערבי, מנהלת סטודיו "נורית ארט" למחקר, יצירה וטיפול, שותפה בקבוצת מחקר מעל"ה (מרכז עצמאי לחקר האישה) ויו"ר קבוצת אנ"י (אמנות נשים יוצרות - ישראל).

מידע נוסף

~צוֹנְדֶק ורוניקה

משוררת

המשוררת והמתרגמת וֵרוֹנִיקָה צוֹנְדֶק נולדה בעיר סנטיאגו, בירת צ'ילה בשנת 1953. היא חייתה גם בארץ וכיום היא מתגוררת עם בעלה, האומן הישראלי מנשה כץ, בעיר ולדיביה שבדרום צ'ילה. צוֹנְדֶק התפרסמה במולדתה הן בזכות שירתה, תרגומיה ועריכתה ליצירת המשוררת גבריאלה מיסטראל והן הודות לפעילותה התרבותית הענפה בשפע מסגרות. עם ספרי השירה…

מידע נוסף

~צוק יוסי

משורר

יוסי צוק הוא פסיכולוג קליני במקצועו. עוסק בפסיכותרפיה, בעיקר עם ילדים ונוער, בהדרכה בפסיכותרפיה ובהוראה. בימים אלה שוקד על כתיבת ספר שיריו הראשון בעריכת סמדר שרת.

מידע נוסף

~צוקרמן אילנה

אמנית ושדרנית רדיו (2009-1935)

אילנה צוקרמן היתה אשת קול ישראל, אמנית, ממייסדי פסטיבל המשוררים במטולה ומנהלתו האמנותית בשנים 2006-1996.

מידע נוסף

~צור נדיר

משורר

נדיר צור הוא דוקטור למדע המדינה, חוקר במכון טרומן לקידום השלום ובמרכז לחקר ביטחון לאומי באוניברסיטת חיפה. מתמחה בפסיכולוגיה פוליטית ובכלי השפעה של מנהיגים. עורך תוכניות בחטיבת החדשות של קול ישראל. פרסם עד כה תשעה ספרים, בהם ספרי שירה, עיון וספרי ילדים.

מידע נוסף

~צור ערן

מלחין

ערן צור הוא מלחין, זמר ונגן. בוגר בית ספר רימון ומשמש מורה בו. החל את דרכו כבסיסט להקת "טאטו" והקים את להקת "כרמלה גרוס ואגנר". זכה (עם המלחין מוני אמריליו) בפרס לשירה עברית ע"ש נתן יונתן על מצוינות בחיבור בין מוזיקה לשירי משוררים. זכה בפרס ע"ש מאיר אריאל ליצירתיות בשפה…

מידע נוסף

~צורית אידה

משוררת

אידה צורית היא סופרת, מסאית ומשוררת. פרסמה עד כה 16 ספרים, בהם מסות על ספרות ואמנות, רומנים (בין השאר על דמויות היסטוריות), סיפורים קצרים וספר שירה. זכתה בפרס ראש הממשלה (פעמיים) ובפרס קרן דב סדן. אידה צורית היא אשתו של הסופר אהרן מגד.

מידע נוסף

~צירלין אסנת

משוררת

אסנת צירלין, נולדה ב-1962 בחיפה. בוגרת המחזור הראשון של בית ספר "רימון", גרפיקאית ב"ידיעות אחרונות". שיריה התפרסמו לאורך שנים במגזיני ספרות. "היה כתוב בעיתון" הוא ספרה השני.      

מידע נוסף

~צלגוב ערן

משורר

ערן צלגוב הוא משורר, עורך, מתרגם, מו"ל ומאייר. כותב עבודת דוקטורט בספרות ישראלית מטעם אוניברסיטת ניו יורק. מתרגם מאנגלית, ספרדית וצרפתית. פרסם אסופת שירה שחורה מתורגמת בעריכתו, "כּוּשִׁילָאִמָּאשֶׁלָּהֶם" (הוצאת רעב, 2012) וספר שירים "בחירות" (פרדס, 2013).

~קִילֵבִּי גָ'הִיט

משורר

גָ'הִיט קִילֵבִּי, משורר טורקי, נולד בכפר צֶ'לְטֵק שבנפת טוֹקָאט, מרכז מחוז הים השחור, באימפריה העות'מאנית ב-1917 ומת באנקרה ב-1997. קילבי למד לשון וספרות טורקית באיסטנבול, עבד שנים רבות במשרד החינוך של ארצו ובמשך כשני עשורים שימש מזכיר כללי של המוסד ללשון הטורקית. יצירתו שואבת את עיקר השראתה מן השירה העממית…

מידע נוסף

~קַיִילָאס אונו

משורר (1901–1933)

אוּנוֹ קַיִילָאס נחשב לגדול משוררי פינלנד בתקופה שבין מלחמות העולם. כתב את כל יצירתו הספרותית בתריסר השנים שבין 1920 ל-1932. למד אסתטיקה וספרות באוניברסיטת הלסינקי, ובמקביל ללימודיו עבד כמתרגם, כפרסומאי וכעיתונאי. מת ממחלת השחפת בעיר ניס שבצרפת. הספר "דלת לחלום", אסופה מקיפה משירתו, ראה אור בתרגום רמי סערי ובהוצאת כרמל…

מידע נוסף

~קָוָדָס סטתיס

משורר

המשורר היווני סטתיס קוודס נולד באתונה בשנת 1954. הוא עוסק בתרגום מאנגלית ליוונית, ולמן פרסום ספר ביכוריו בשנת 1986 פירסם ארבעה ספרי שירה.

מידע נוסף

~קָקָרוֹגְלוּ לֵאוֹנִידָס

משורר

לֵאוֹנִידָס קָקָרוֹגְלוּ – משורר וסופר – נולד בשנת 1952 בעיר כאניה שבמזרח כרתים והוא עודנו גר בעיר הולדתו. הוא למד הנדסה ופירסם עד כה רומן אחד ושבעה ספרי שירה, ביניהם "נופי נערות" (1981), "בלובן התהום" (1989), "הרגל היומנים" (1995) ו"הימים קודמים לשנים" (2007).

מידע נוסף

~קָרָוִיטִיס וָסִילִיס

משוררת

המשורר וָסִילִיס קָרָוִיטִיס נולד בנֵאָה אוֹרֶסְטִיאָדָה שבמחוז אֶוְרוֹס (צפון מזרח יוון) בשנת 1934 והלך לעולמו בשנת 2016. קָרָוִיטִיס שלמד משפטים באוניברסיטת אתונה, עבד שנים רבות בעריכת דין והרבה לתרגם משוררים פולנים ליוונית. הוא פרסם במשך חייו תשעה קובצי שירה, מחזה אחד ורומאן אחד. עם ספרי השירה שלו נמנים "חומר בידוד"…

מידע נוסף

~קאופמן עזריאל

משורר (1929-2004)

עזריאל קאופמן היה משורר, צייר, מורה ועורך. למד היסטוריה וסוציולוגיה באוניברסיטה העברית והשלים תואר שני בספרות עברית באוניברסיטת ת"א. עסק בהוראה וניהל את המחלקה לאמנות ותרבות במשרד החינוך במחוז ת"א. בשנים 1999–2004 ערך את כתב העת "מאזניים" של אגודת הסופרים. פרסם עשרה ספרי שירה, ובצד כתיבתו עסק בציור והציג מיצירותיו…

מידע נוסף

~קדישזון רפי

מלחין

פרופ' רפי קדישזון הוא מוזיקאי פורה ועסוק מאוד – מלחין, מנצח, מעבד ופסנתרן. הלחין מוזיקה קאמרית וסימפונית שנוגנה בידי הטובות שבתזמורות העולם, בהן התזמורות הסימפוניות של פיטסבורג, וינה ולונדון והפילהרמונית של טוקיו. כמו כן הלחין לקולנוע, למחול, לתיאטרון (130 הצגות) ואף הלחין שירים פופולריים. ניגן במאות תוכניות רדיו וטלוויזיה, תקליטים…

מידע נוסף

~קדרי אוריה

משוררת

אוֹריה קדרי היא אמנית ומשוררת, בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי ומכללת עלמא. ספר ביכוריה, "לפני שתפגוש אותי המילה", יצא בהוצאת כרמל ב-2014.

מידע נוסף

~קהת שור תומר דבורה

משוררת

תומר דבורה קהת-שור, נשואה לגלעד ואמא לשחר-אורי זה שלושה חודשים. בעלת תואר ראשון בתלמוד ופילוסופיה מהאוניברסיטה העברית, מורה ומחנכת בתיכון גבעת גונן בירושלים. 

מידע נוסף

~קוֹטְלְיָאר מַרְיוֹ

משורר

מַרְיוֹ חוֹרְחֶה קוֹטְלִיאָר נולד בבואנוס איירס ב-1949 ועלה ארצה בשנת 1970. הוא למד סוציולוגיה ותיאטרון באוניברסיטאות בבואנוס איירס ובירושלים, וסמיוטיקה של התיאטרון בפריז. קוטליאר הקים משפחה בארץ וגר עד מותו בירושלים. מלבד עבודתו כשחקן, ביים הצגות רבות והשתתף בהקמת תיאטרון הקרון, תיאטרון הבמה ובית הספר לתיאטרון חזותי. כמו כן היה…

מידע נוסף

~קובנסקי אדית

משוררת

אדית קובנסקי היא משוררת ישראלית המתגוררת בארצות הברית. החל משנת 1992 הוציאה לאור 31 ספרים שתורגמו לאנגלית, ערבית, רומנית וצרפתית. רוב ספריה יצאו לאור במהדורות דו-לשוניות, עמוד מול עמוד, עברית ואנגלית, בהוצאות עקד וגוונים. קובנסקי מלמדת לשון, ספרות עברית ותרבות ישראל באוניברסיטת וואן סטאט שבדטרויט, מישיגן.

מידע נוסף

~קוגן ריטה

משוררת

ריטה קוגן, ילידת סנט פטרבורג, היא מהנדסת, משוררת ומתרגמת שירה. שיריה התפרסמו בכתבי עת וספר שיריה הראשון, "רישיון לשגיאות כתיב", ראה אור ב-2015. סיפור פרי עטה זכה בתחרות הסיפור הקצר של "הארץ" לשנת תשע"ה.

מידע נוסף

~קוך קרן

משוררת

קרן קוך היא שחקנית, מחזאית, משוררת, מורה לתיאטרון ולכתיבה יוצרת. למדה תיאטרון ומשחק בסמינר הקיבוצים ועריכה ב"אסכולות". כמו כן למדה בבית המדרש "קולות" ובכיתת השירה של הליקון והשלימה תואר ראשון במדעי הרוח. ספרה "אי-אהבה" זיכה אותה בפרס לספר ביכורים מטעם שרת החינוך והתרבות. ספרה השני הוא "עד תקרת הבית" (קשב…

מידע נוסף

~קולמן בתאל

משוררת

משוררת ועורכת. ספר שיריה הראשון "תהום להיאחז בה" עתיד לראות אור בקרוב בהוצאת מוסד ביאליק.

מידע נוסף

~קולר חנה

משוררת

חנה קולר,מורה לספרות. בוגרת סדנאות כתיבת פרוזה ובית הספר לכתיבת דרמה. בוגרת סדנת כתיבה בהנחיית שז. פרסמה סיפורים ב"עיתון 77" ובכתב העת "מטעם".

מידע נוסף

~קוסטוריצה גל

משוררת, סופרת ועורכת

גל קוסטוריצה היא משוררת, סופרת ועורכת עיון, אמנות, שירה ופרוזה. פרסמה את הספרים "בעיר המשפחות" – שירה ופרוזה (עברית, 2022), "מהגרת" – שירה (עמדה, 2013), "שותפות מותנית" – שירה ופרוזה (עמדה-דגש, 2011) ורב המכר "לבד באוקיינוס" (ספרית מעריב, 2009).

מידע נוסף

~קוסמן אדמיאל

משורר

אדמיאל קוסמן הוא משורר, פרופסור למדעי היהדות באוניברסיטת פוטסדם והמנהל האקדמי של המכון להכשרת רבנים רפורמיים ע"ש גייגר בברלין. פרסם כ-50 מאמרים ביהדות ומאות מאמרים פופולריים. פרסם עד עתה תשעה ספרי שירה. זכה בפרס ברנשטיין, בפרס ראש הממשלה ובפרס ברנר.

מידע נוסף

~קורן גידי

מלחין

גידי קורן הוא רופא ילדים ופרמקולוג. הקים את להקת "האחים והאחיות" ותרם למוזיקה הישראלית שירי ילדים ("שובי דובי", "הבובה פסטי") ולחנים לשירי משוררים כמו נתן יונתן ואמיר גלבוע. מאז שנת 1982 עובד פרופ' קורן בטורונטו, קנדה, ובעל שם עולמי בחקר תסמונת האלכוהול העוברי.

מידע נוסף

~קזין ארנה

סופרת

ארנה קזין היא סופרת, מבקרת ומנחה כתיבה עיונית. עבדה כעיתונאית ב"חדשות", "העיר" ו"הארץ". מסות שכתבה על סוגיות של מגדר וזהות מינית הופיעו בכתבי העת "תיאוריה וביקורת", "המעורר" ו"רסלינג". כלת פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים.

מידע נוסף

~קטן בן-ציון דינה

משוררת

דינה קטן בן-ציון היא בעלת תואר דוקטור בספרות משווה ("המסע הנשי בספרות יהודי יוגוסלביה לשעבר") מטעם אוניברסיטת בר-אילן. פרסמה כעשרה ספרי שירה ועיון ועוסקת במחקר ובתרגומים מסרבו-קרואטית. ב-1994 זכתה בפרס יצירה למתרגמים.

מידע נוסף

~קינן עירית

סופרת

ד"ר עירית קינן היא מרצה בכירה במרכז ללימודים אקדמיים אור יהודה ומשמשת ראש ההתמחות בחינוך, חברה ותרבות וראש המכון לאחריות אזרחית. ספרה "לא נרגע הרעב", על ניצולי שואה במחנות העקורים (עם עובד, 1996), זיכה אותה בפרס יצחק שדה. ספרה "כאילו היא פצע נסתר: טראומת מלחמה בחברה הישראלית" (עם עובד, 2012),…

מידע נוסף

~קינן רונה

מלחינה

רונה קינן היא זמרת ונגנית. כותבת ומלחינה רבים משיריה. השתתפה כמלחינה וכמבצעת בעשרות פרויקטים על קו התפר שבין מוזיקה לשירה, בהם ערבים משירי יונה וולך, לאה גולדברג ועוד.

מידע נוסף

~קינר (קיסינגר) גד

משורר

גד קינר הוא שחקן, מתרגם, סופר, משורר ופרופסור בחוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א ובאוניברסיטה העברית. תרגם מחזות מגרמנית, שוודית ונורווגית, וזכה בתואר כבוד מידי מלך נורווגיה על תרומתו לקידום המחזאות הנורווגית בישראל. פרסם עד כה שישה ספרי שירה, ובהם "הפרעות קשב" שזכה בפרס אס"י ב-2010 ו"מה שנותר" שיצא בספרד בעברית ובספרדית…

מידע נוסף

~קיסר עדי

משוררת

עדי קיסר היא משוררת שייסדה את "ערס פואטיקה", ערבי שירה בסגנון חאפלה. ספר שיריה הראשון, "שחור על גבי שחור", ראה אור בהוצאת גרילה תרבות ב-2014. קיסר זכתה בפרס פסח מילין למשוררים בתחילת דרכם.

מידע נוסף

~קירש שושנה

משוררת

שושנה קירש פרסמה שלושה ספרי שירה ורומן ביכורים, "מרכז תשומת הלב" (פרדס, 2014). שיריה פורסמו גם בכתבי העת "עמדה" ו"פסיפס" ובמדורי הספרות של מנחם בן וזיסי סתוי. היא בוגרת בי"ס למוסיקה בארצות הברית, ובעברה שיתופי פעולה מוסיקליים עם יובל מסנר, מאיר גולדברג, עמוס הדני ומירה עוואד.

מידע נוסף

~קליגר עפרה

משוררת

עפרה קליגר היא מוסמכת אוניברסיטת בר-אילן בהיסטוריה כללית וספרות משווה. עסקה בהוראה במשך 35 שנה. שיריה פורסמו בחמישה ספרים וכן בעיתון "דבר", בכתב העת "פסיפס" וב"עתון 77".

מידע נוסף

~קליין אדלינה

משוררת

אדלינה קליין היא משוררת ומבקרת ספרות. פרסמה שבעה ספרי שירה. שימשה יו"ר הסניף הירושלמי של אגודת שוחרי הספרות. קיימה במשך 20 שנה בימה ספרותית לקידום השירה והספרות, "על חוד העט", שבמסגרתה הפיקה והנחתה ערבי ספרות.

מידע נוסף

~קליין יוסי

סופר

יוסי קליין הוא סופר, עיתונאי ועורך. למד עיצוב גרפי בבצלאל. הקים וערך את המקומון הירושלמי "כל העיר". הקים וערך את העיתון היומי "חדשות". כיום כותב טורי פרשנות ב"הארץ". ספרו הראשון, "על זה לא מדברים", פורסם בהוצאת אחוזת בית ב-2014.

מידע נוסף

~קליינמן יואב

צלם

יואב קליינמן הוא במאי וצלם סרטי תעודה, עורך וידיאו ומרצה לקולנוע במכללת עמק יזרעאל. ביים בין השאר את "נקמת דם" ששודר בנשיונל ג'יאוגרפיק, "נאף ילד רחוב" ששודר ברשות השנייה ו"צייד" ששודר ב-yes. בין הסרטים שצילם: הסרט עטור הפרסים "18 קילו של אהבה", "נער הדולפין" ו"אוצר אושוויץ".

~קליינשטיין רמי

מלחין

רמי קליינשטיין הוא זמר, מלחין ופסנתרן. מקורות ההשפעה שלו מגוונים: רוקנרול, קאנטרי, מוזיקה אירית ושירים ארץ-ישראליים. בין השאר הלחין רבים משיריה של אשתו לשעבר, הזמרת ריטה. מנהל קריירה מצליחה הנמשכת יותר משלושה עשורים.

מידע נוסף

~קלינגר יאיר

מלחין

יאיר קלינגר הוא מלחין בולט בזמר העברי. בשנות ה-70 למד בפריז הלחנת מוזיקה לסרטים והופיע עם הזמר סילבן מרגי בצמד "סילבן ויאיר". בין שיריו: "אדמה" (עופרה חזה), "נשבע" (חיים משה), "קום והתהלך בארץ" (להקת פיקוד צפון) ו"עגילי דמאר" (שושנה דמארי). משמש מנצח לחבורות זמר ומקהלות רבות, וב-2009 נבחר ליו"ר מיל"ה,…

מידע נוסף

~קלינגר נילי

משוררת

נילי קלינגר היא משוררת ומורה לספרות בתיכון. כמו כן, היא כותבת דוקטורט באוניברסיטת חיפה על המשוררת רחל חלפי. ספר ביכוריה, "תרגיל פיקוד העורף", ראה אור בהוצאת גוונים ב-2012.

מידע נוסף

~קלינמן חן ישראל

משורר

חן ישראל קלינמן למד בישיבה תיכונית ובישיבת הסדר. למד מדעי המוח וספרות באוניברסיטת בר-אילן ועובד בחקר מוח ושפה. ייסד עם רן יגיל את כתב העת הספרותי "יקוד". פרסם שלושה ספרי שירה.

מידע נוסף

~קלינסקי איתן

משורר

איתן קלינסקי עבד יותר מ-40 שנה בהוראת תנ"ך ולשון ובתפקידי ניהול במכללת תל חי, בסמינר למורים בצפת, בכפר הנוער ניצנה ובשליחות בדרום אמריקה וברוסיה. כגמלאי מלמד עברית בהתנדבות. שיריו פורסמו בשלושה ספרים, בכתבי עת ספרותיים ובאינטרנט.

מידע נוסף

~קליסקי תמיר

מוזיקאי

תמיר קליסקי הוא מלחין, מוסיקאי ומפיק מוסיקלי. קלידן להקת אתניקס. הלחין ועיבד מאות שירים לאתניקס ולזמרים כמו אייל גולן, שרית חדד, שרון חזיז וריטה.

מידע נוסף

~קלישר ברנר בלהה

משוררת

בלהה קלישר ברנר פרסמה עד כה חמישה ספרים וזכתה בפרס טשרניחובסקי לספרות. כתבה תסריט בשם "היא כבר תנוח בקבר" וסיפורים קצרים שהופיעו ב"מאזנים". היא בוגרת החוגים לפסיכולוגיה וזואולוגיה באוניברסיטת תל אביב, ובמשך כ-40 שנה עבדה בבתי חולים (בין השאר ניהלה מעבדה למחלות אוטואימוניות).

מידע נוסף

~קמחי אביחי

משורר

אביחי קמחי הוא משורר וסופר, פעיל בהתנדבות למען חולי סרטן, סא"ל במיל' ובעל תואר שני במינהל ציבורי. חבר הוועד המנהל של אגודת הסופרים. פרסם עד כה שלושה ספרי שירה ואוטוביוגרפיה שבה תיעד את התמודדותו עם מחלת הסרטן.

~קנול ישי

מלחין

ישי קנול מלחין מוסיקה קלאסית-מודרנית, ג'ז ומוסיקה קלה ויצירותיו בוצעו בארץ ובעולם. הלחין משירי המשוררים רפי וייכרט, דיתי רונן, אורי ברנשטיין וטוביה ריבנר. כמו כן הלחין שירים לאירועים בקיבוץ רמת יוחנן. למד קומפוזיציה באקדמיה למוזיקה בת"א ואצל פרופ' אבל ארליך. חתן פרס ראש הממשלה, פרס אקו"ם, פרס ליברסון ופרס קלון.

מידע נוסף

~קנטור ישראל

משורר

עו"ד ישראל קנטור היה מייסד ושותף בכיר במשרד עורכי הדין קנטור, אלחנני, טל ושות'. במקביל לעיסוקו המשפטי למד ניצוח וציור. בקיץ 2006 עבר שבץ מוחי. ב-2008 הציג תערוכת ציורים רטרוספקטיבית וב-2013 פרסם את ספר השירים "שתי אונות" (הוצאת ידיעות ספרים).

מידע נוסף

~קנפילד מרתה

משוררת

פרופ' מַרְתָה קַנְפִילְד היא מרצה לספרות אמריקה הלטינית באוניברסיטת פירנצה. מוכּרת באיטליה כאחת מבכירות המתרגמים של ספרות אמריקה הלטינית לאיטלקית. פרסמה ספרי שירה בספרדית ובאיטלקית. נולדה באורוגוואי לאב אנגלי ואם איטלייה.

מידע נוסף

~קפלן ליאת

משוררת

ליאת קפלן היא מוסמכת אוניברסיטת בן-גוריון בספרות עברית ועסקה בהוראת ספרות בתיכון. למדה כתיבה יוצרת ב-New School בניו יורק וייסדה במתא"ן (מפעל תרבות ואמנות לנוער) את מסלול הכתיבה. עורכת את סדרת "כבר" לשירה בהוצאת כרמל. פרסמה חמישה ספרי שירה וזכתה בפרס קוגל לספרות.

~קקון יניב

משורר

יניב קקון הוא איש חינוך ומוביל תהליכי שינוי, הוגה המודל "יחד בונים חברה" לשיתוף תנועות נוער ביישוב. הקים וניהל את מחלקת הקהילה במכון לחינוך דמוקרטי, יו"ר התנועה החברתית אשדודים, מנהל המחלקה לפוליטיקה מוניציפלית במכון שחרית וממייסדי תוכנית "שבילים" במכללת קיי. ספר שיריו "שכונה" (עתון 77, 2008) זכה בפרס אשדוד ובפרס…

מידע נוסף

~קראוס שלמה

משורר

שלמה קראוס הוא משורר, עורך, עיתונאי ומו"ל הוצאת "פלונית" לשירה. לשעבר עורך כתב העת לשירה "אורבניה". ב-2009 נבחר לאחד מ-100 המשפיעים על תל אביב בתחום השירה מטעם המקומון "ידיעות תל אביב".

מידע נוסף

~קראוס שמוליק

מלחין (2013-1935)

שמוליק קראוס היה מוזיקאי, מלחין וזמר. מחלוצי הרוק הישראלי. היה חבר בלהקת "החלונות הגבוהים" לצד ג'וזי כץ ואריק אינשטיין. חתן פרס שר החינוך למפעל חיים. בין שיריו: "זמר נוגה" ("התשמע קולי"), "יחזקאל" ו"איך הגלגל מסתובב".

מידע נוסף

עמוד 1 מתוך 2